Boks. Wilfried Sauerland: Powietkin - Haye to nie wymysł prasy

- O zorganizowaniu pojedynku Powietkina z Haye'em nie można jeszcze mówić jak o fakcie, ale nie jest to też wymysł prasy - tak o starciu o pas WBA w wadze ciężkiej mówi Wilfried Sauerland, niemiecki promotor zajmującego drugą lokatę w rankingu tej organizacji Aleksandra Powietkina.

Zdaniem szefa grupy Sauerland Event, jeśli do pojedynku na Wyspach Brytyjskich z Haye'em nie zostanie dopuszczony oficjalny pretendent Rusłan Czagajew (nosiciel rzadko występującego zapalenia wątroby), wówczas jego miejsce zajmie 31-letni Powietkin, mistrz olimpijski z 2004 roku.

- Jeśli Rusłan nie zostanie dopuszczony do walki z Haye'em, wówczas głównym pretendentem zostanie Aleksander - mówi Sauerland. - Jeśli decyzja brytyjskiego związku bokserskiego - a powinna ona zapaść w najbliższych dniach - okaże się dla Czagajewa negatywna, natychmiast przystąpimy do negocjacji dotyczących walki Haye-Powietkin. Mogę zapewnić, że obozy obu zawodników na taki obrót spraw są już przygotowane. Z przyjemnością zorganizowalibyśmy tę walkę w Niemczech, ale zakładam, że w grę wchodzić będzie przede wszystkim Londyn - zdradza niemiecki promotor.

Sauerland uważa, że Haye i Powietkin, których prawdopodobną datą pojedynku jest 21 maja, są obecnie najlepszymi zawodnikami w wadze ciężkiej. Promotor nie zgadza się z faktem, że w porównaniu z mistrzami świata Witalijem i Władimirem Kliczko, obaj pięściarze wypadają słabiej pod względem warunków fizycznych. - Kiedy na ring wychodzi dwóch najsilniejszych pięściarzy wagi ciężkiej, trudno jest przewidzieć szanse na wygraną każdego z nich. Czy Haye i Powietkin nie ważą zbyt mało? Obaj ważą około stu kilogramów, a zatem o dziesięć kilogramów więcej, niż przewiduje dolny limit wagi ciężkiej. Jednak w tej walce decydującą kwestią nie będą gabaryty, a technika, szybkość, wytrzymałość i przygotowanie. Wszystko to każe przygotować się kibicom na interesujący, twardy, szybki, nieprzewidywalny boks - przewiduje Sauerland.

Specjalny serwis o boksie. Sprawdź Bokser.org ?

Więcej o: