Boks. Haye: Jeśli Kliczko jest gotowy, to go znokautuję

Mistrz świata WBA w kategorii królewskiej David Haye (25-1, 23 KO) zapewnia, że jest gotowy walczyć z Władimirem Kliczko (55-3, 49 KO) jesienią. "Hayemaker? będzie bronił swojego tytułu 21 maja w Anglii, lecz nie wiadomo jeszcze czy jego przeciwnikiem będzie Rusłan Czagajew (27-1-1, 17 KO), czy też może Aleksander Powietkin (21-0, 15 KO). Po majowym pojedynku Haye rozważa stoczenie jeszcze jednej walki jesienią, a następnie przejście na sportową emeryturę.

Angielski mistrz wyraża gotowość walki z którymkolwiek z braci Kliczko, ale jasne jest, że wolałby walczyć z młodszym z nich. Bracia mają już ustalone swoje najbliższe walki, Witalij walczy z Odleniarem Solisem w marcu, a Władimir z Dereckiem Chrisorą w kwietniu. Młodszy Kliczko ma ponadto zakontraktowany pojedynek z Tomaszem Adamkiem we wrześniu.

- W idealnym świecie, gdybym miał swoją kryształową kulę i mógł wpływać na ludzkie opinie i sprawiać żeby robili to co chcę, walczyłbym latem z Władimirem, a jesienią z Witalijem - zadeklarował Haye -Takie rozwiązanie byłoby idealne, jednakże prawdziwy świat jest inny.

- W rzeczywistości będę walczył z obowiązkowym pretendentem, a będzie nim Czagajew lub Powietkin, wciąż nad tym pracujemy. Nie mogę teraz powiedzieć kto to dokładnie będzie, gdyż sam jeszcze nie wiem. Po tym pojedynku, następny stoczę we wrześniu lub w październiku i mam nadzieję, że moim przeciwnikiem będzie Władimir Kliczko. Jeśli on tego chce, to ja jestem gotów, powiedziałem to już wiele razy. To będzie coś niesamowitego, znokautuję go, zabiorę mu jego pasy, a następnie je oddam. Zostały mi jeszcze dwie walki w karierze - zakończył mistrz świata WBA.

Specjalny serwis o boksie. Sprawdź Bokser.org ?

Więcej o: