Kontrowersyjny gest Fury'ego. Obraził się na BBC? "To znaczy dla mnie więcej niż nagroda"

Tyson Fury poprosił BBC o zdjęcie go z listy nominowanych do nagrody dla sportowej osobistości 2020 roku. - Ludzie mnie kochają, a to znaczy dla mnie więcej niż jakakolwiek nagroda - powiedział Brytyjczyk.

Brytyjski pięściarz, Tyson Fury, wraz z pięcioma innymi sportowcami został nominowany przez BBC do nagrody dla sportowej osobistości 2020 roku. Wraz z bokserskim mistrzem świata w wadze ciężkiej do nagrody nominowani zostali piłkarz Jordan Henderson, kierowca F1 Lewis Hamilton, krykiecista Stuart Broad, dżokejka Hollie Doyle oraz snookerzysta Ronnie O'Sullivan.

Zobacz wideo Bezsensowny werdykt walki Tyson - Jones! Zwycięzca tylko jeden. "Sędzia się zdyskwalifikował"

W środę za pośrednictwem mediów społecznościowych Fury poprosił jednak, by BBC zdjęło go z listy nominowanych. - Jestem mistrzem dla ludzi i nie potrzebuję, żadnej innej weryfikacji czy nagrody. Wiem, kim jestem i co osiągnąłem w sporcie. Ludzie mnie kochają, a to znaczy dla mnie więcej niż jakakolwiek nagroda - powiedział Fury.

 

Fury nie chce nagrody BBC

Fury jest mistrzem świata wagi ciężkiej federacji WBC od 22 lutego po tym, jak siódmej rundzie znokautował Deontay'a Wildera. Brytyjczyk po raz drugi w karierze zdobył mistrzowski pas. Pierwszy raz osiągnął to w listopadzie 2015 roku, kiedy pokonał na punkty ówczesnego mistrza, Władimira Kliczkę.

Jesper KarlstromNowy transfer Lecha! To będzie następca Modera, który może odejść już zimą

Fury zdobył wtedy pasy aż czterech federacji: WBA, WBO, IBF i IBO. Brytyjczyk nie stanął jednak choćby raz w obronie któregokolwiek z nich. Niedługo po walce z Kliczką Fury publicznie przyznał się do depresji, przez którą nie walczył przez blisko trzy lata. W tym czasie odebrano mu wszystkie mistrzowskie pasy.

W biografii Fury przyznał, że był bliski samobójstwa i w ogóle nie brał pod uwagę powrotu na ring. Brytyjczyk wygrał jednak z chorobą i w czerwcu 2018 roku stoczył pierwszy pojedynek po powrocie. Już pół roku później Fury pierwszy raz zmierzył się z Wilderem, a ich walka zakończyła się remisem.

Łukasz Piszczek zareagował na możliwość współpracy z Jerzym Brzęczkiem w reprezentacji PolskiŁukasz Piszczek zareagował na możliwość współpracy z Jerzym Brzęczkiem w reprezentacji Polski

Pandemia koronawirusa sprawiła, że wciąż nie znamy sportowej przyszłości aktualnego mistrza. Początkowo spekulowano, że Fury może po raz trzeci walczyć z Wilderem. Teraz jednak sporo wskazuje na to, że jego rywalem w 2021 roku będzie inny mistrz świata wagi ciężkiej, również Brytyjczyk, Anthony Joshua.

Więcej o: