Kontrowersyjny gest Fury'ego. Obraził się na BBC? "To znaczy dla mnie więcej niż nagroda"

Tyson Fury poprosił BBC o zdjęcie go z listy nominowanych do nagrody dla sportowej osobistości 2020 roku. - Ludzie mnie kochają, a to znaczy dla mnie więcej niż jakakolwiek nagroda - powiedział Brytyjczyk.

Brytyjski pięściarz, Tyson Fury, wraz z pięcioma innymi sportowcami został nominowany przez BBC do nagrody dla sportowej osobistości 2020 roku. Wraz z bokserskim mistrzem świata w wadze ciężkiej do nagrody nominowani zostali piłkarz Jordan Henderson, kierowca F1 Lewis Hamilton, krykiecista Stuart Broad, dżokejka Hollie Doyle oraz snookerzysta Ronnie O'Sullivan.

Zobacz wideo Bezsensowny werdykt walki Tyson - Jones! Zwycięzca tylko jeden. "Sędzia się zdyskwalifikował"

W środę za pośrednictwem mediów społecznościowych Fury poprosił jednak, by BBC zdjęło go z listy nominowanych. - Jestem mistrzem dla ludzi i nie potrzebuję, żadnej innej weryfikacji czy nagrody. Wiem, kim jestem i co osiągnąłem w sporcie. Ludzie mnie kochają, a to znaczy dla mnie więcej niż jakakolwiek nagroda - powiedział Fury.

 

Fury nie chce nagrody BBC

Fury jest mistrzem świata wagi ciężkiej federacji WBC od 22 lutego po tym, jak siódmej rundzie znokautował Deontay'a Wildera. Brytyjczyk po raz drugi w karierze zdobył mistrzowski pas. Pierwszy raz osiągnął to w listopadzie 2015 roku, kiedy pokonał na punkty ówczesnego mistrza, Władimira Kliczkę.

Fury zdobył wtedy pasy aż czterech federacji: WBA, WBO, IBF i IBO. Brytyjczyk nie stanął jednak choćby raz w obronie któregokolwiek z nich. Niedługo po walce z Kliczką Fury publicznie przyznał się do depresji, przez którą nie walczył przez blisko trzy lata. W tym czasie odebrano mu wszystkie mistrzowskie pasy.

W biografii Fury przyznał, że był bliski samobójstwa i w ogóle nie brał pod uwagę powrotu na ring. Brytyjczyk wygrał jednak z chorobą i w czerwcu 2018 roku stoczył pierwszy pojedynek po powrocie. Już pół roku później Fury pierwszy raz zmierzył się z Wilderem, a ich walka zakończyła się remisem.

Pandemia koronawirusa sprawiła, że wciąż nie znamy sportowej przyszłości aktualnego mistrza. Początkowo spekulowano, że Fury może po raz trzeci walczyć z Wilderem. Teraz jednak sporo wskazuje na to, że jego rywalem w 2021 roku będzie inny mistrz świata wagi ciężkiej, również Brytyjczyk, Anthony Joshua.

Więcej o: