Giorgio Perinetti wskazał idealny klub dla Krzysztofa Piątka. "Tworzą wyjątkową parę"

Zdaniem byłego dyrektora sportowego Genoi, napastnik Herthy Berlin pasowałby do Fiorentiny.

W rozmowie z "Lady Radio" Giorgio Perinetti, były dyrektor sportowy Genui i obecny dyrektor techniczny Brescii, polecił Fiorentinie Krzysztofa Piątka. Perinetti podkreśla, że w barwach włoskiego klubu napastnik Herthy stworzyłby idealny duet z Christianem Kouamé. 

Zobacz wideo Serie A. Napoli - AC Milan 1:3. Skrót meczu [ELEVEN SPORTS]

- To snajper. Nie jest dobry w grze głową, ale wie, jak zdobywać bramki. Musi jednak otrzymywać podania w pole karne. Jego ograniczeniem jest to, że za mało uczestniczy w grze zespołu. W czasach gry w Genoi dobrze rozumiał się z Christianem Kouame - powiedział o Piątku obecny działacz Brescii. 

Słowenia liderem Grupy G. Prowadzi u siebie z MacedoniąKrzysztof Piątek może zmienić klub! "Bild" nie ma złudzeń. "Gra tylko dlatego"

Krzysztof Piątek ponownie w Serie A?  "Tworzą wyjątkową parę"

W tym sezonie Bundesligi Piątek nie radzi sobie najlepiej, w dziewięciu meczach strzelił tylko jednego gola i zaliczył dwie asysty. Polak przełamał się w meczu z Augsburgiem (3:0), ale w kolejnych meczach zawiódł, nawet mimo braku konkurencji na swej pozycji. 

Kompletnie pijany Klopp wywróżył Rose wielką karierę. Współpracował z Polakiem, teraz podbija LMKompletnie pijany Klopp wywróżył Rose wielką karierę. Współpracował z Polakiem, teraz podbija LM

Reprezentant Polski nie kryje, że najlepiej czuje się na włoskich boiskach i chciałby na nie wrócić. Sytuację wykorzystać może Fiorentina, która zajmuje 17. miejsce w tabeli z przewagą zaledwie dwóch punktów nad strefą spadkową.

Gigant znów chce Arkadiusza Milika. Olivier Giroud konkurentem PolakaGigant znów chce Arkadiusza Milika. Olivier Giroud konkurentem Polaka

- Razem z Kouame, który dziś gra we Fiorentinie, tworzą wyjątkową parę. W Genoi Piątek strzelił kilka goli po jego podaniach. Myślę, że Piątek mógłby stać się świetnym transferem dla Fiorentiny - dodał Perinetti. 

O przejściu Piątka do Fiorentiny włoskie media spekulują od kilku miesięcy. Umowa 25-letniego napastnika z Herthą obowiązuje do 2025 r. Niemcy zapłacili za Piątka 25 mln euro. Jeżeli zdecydowaliby się oddać go Włoch, chcieliby odzyskać przynajmniej część tej kwoty.

Więcej o: