Tyson Fury wybrał następnego rywala? "Jest dla mnie szyty na miarę"

Tyson Fury traktuje Anthony'ego Joshuę jako swojego perfekcyjnego przeciwnika na następną walkę. Dwaj brytyjscy pięściarze zmierzą się na gali bokserskiej w 2021 roku. Jak podaje "The Sun", "być może z udziałem publiczności".

Anthony Joshua (23-1, 21KO) najbliższą walkę stoczy 12 grudnia na arenie O2 w Londynie. Brytyjczyk w obronie czterech pasów mistrzowskich zmierzy się w walce wieczoru z Kubratem Pulewem (28-1, 14 KO). Możliwe, że znamy już kolejnego rywala 31-letniego Brytyjczyka, jakim w 2021 roku będzie Tyson Fury.

Zobacz wideo Bezsensowny werdykt walki Tyson - Jones! Zwycięzca tylko jeden. "Sędzia się zdyskwalifikował"

- Najłatwiejszym przeciwnikiem, moim zdaniem, będzie Anthony Joshua. Tylko dlatego, że jest dla mnie "szyty na miarę". Gdybym kiedykolwiek mógł zbudować perfekcyjnego przeciwnika, zbudowałbym właśnie jego - powiedział w programie "WoW HydrateTyson Fury.

Tyson Fury - Anthony Joshua w Wielkiej Brytanii w 2021 roku? Eddie Hearn zabrał głos

Zakładając, że Anthony Joshua pokona Kubrata Pulewa i zachowa tytuł mistrzowski, "czeka go najbardziej wyczekiwany pojedynek od wielu lat" - czytamy w "The Sun". Do realizacji wydarzenia ma się przyczynić Eddie Hearn, promotor gal bokserskich i menedżer Joshuy, który dołoży wszelkich starań, aby zorganizować walkę w Wielkiej Brytanii. 

Lennox Lewis na urodzinach Muhammada AlegoLennox Lewis jest gotowy do powrotu i wskazuje rywala. "Niedokończona sprawa"

- Jeśli zaproponujesz bokserowi i jego zespołowi walkę za kwotę nie z tej ziemi, powiedzmy 50 milionów funtów w Wielkiej Brytanii lub 100 milionów funtów na Bliskim Wschodzie. To bardzo krótka rozmowa. Ponieważ oni rozumieją, jakie jest ryzyko. Jeśli zapytasz Tysona i zapytasz AJ: "Gdzie chcielibyście walczyć?". Niech mnie! Oczywiście, że w Wielkiej Brytanii - powiedział "talkSPORT2" Eddie Hearn. 

Byly piesciarz Mike Tyson. portretMike Tyson chce z nimi walczyć! Nie żartuje. Świat boksu nie dowierza

- Dwóch Brytyjczyków, mistrzów świata w wadze ciężkiej. Zrobimy co w naszej mocy, aby to się wydarzyło właśnie tutaj [w Wielkiej Brytanii - przyp. red.]. Ale nie możemy też ignorować pozostałych ofert. Chciałbym zobaczyć jedną z tych dwóch walk, ponieważ to będą dwie walki, w WB. Wierzę, że oni też tego chcą. Ale w obecnych warunkach na całym świecie jest mnóstwo różnych podejść do organizacji tej walki. Największej walki w historii boksu- dodał promotor. 

Dwa starcia Anthony'ego Joshuy z Tysonem Furym zapowiadano już w czerwcu 2020 roku. Kilka miesięcy temu Eddie Hearn potwierdził, że obie ekipy uzgodniły już warunki finansowe i przystały na dwie walki między pięściarzami. Nie podpisano natomiast żadnych oficjalnych dokumentów, choć menedżer Joshuy zapewniał, że walki odbędą się w przyszłym roku. 

Tyson Fury podczas jednego z treningów bokserskich. Źródło: Instagram (Tyson Fury)Tyson Fury w akcji! Aż oberwał się sufit [WIDEO]