WRC. Szef M-Sportu: Kubica wygra rajd w tym roku

Robert ma potencjał, by powalczyć w tym sezonie o wygraną - mówi w Autosporcie Malcolm Wilson, szef zespołu M-Sport, w którym ściga się Kubica.

Po ośmiu odcinkach specjalnych rajdu Monte Carlo Kubica zajmował w rajdzie czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej, a do będącego przed nim Krisa Meeke'a tracił tylko 0,8 sekundy. Na dziewiątym odcinku jechał bardzo szybko, odrobił straty do rywala, ale na jednym z zakrętów ześlizgnął się z trasy, uderzył w betonowy mostek i spadł między drzewa.

Choć Kubica nie dojechał do mety rajdu, za jazdę dostał pochwały od swojego szefa. - Prowadzić w rajdzie po dwóch odcinkach w debiucie w WRC to coś niesamowitego. I do tego w takich warunkach. Wszyscy jechali na tych samych oponach, a on miał pół minuty przewagi - mówił Wilson.

- Robert ma potencjał, by powalczyć w tym sezonie o wygraną - dodał szef Kubicy.

Drugą rundą mistrzostw świata będzie rozgrywany w dniach 6-8 lutego Rajd Szwecji. Na starcie pojawią się cztery polskie załogi. Obok Roberta Kubicy z pilotem Maciejem Szczepaniakiem (Ford Fiesta WRC), którzy mają w programie udział we wszystkich trzynastu rundach mistrzostw świata, w Skandynawii pojedzie Michał Sołowow z pilotem Maciejem Baranem (Ford Fiesta WRC), Hubert Ptaszek i Kamil Kozdroń (Ford Fiesta R2) oraz Łukasz Kabaciński i Szymon Gospodarczyk (Renault Clio R3).

Kubica po nieudanym dla siebie Rajdzie Monte Carlo, gdzie wypadł z drogi na trasie 9. odcinka specjalnego i imprezy nie ukończył, po kilku dniach odpoczynku ma w planie testy w Szwecji.

Więcej o: