F1. Robert Kubica wykręcił piątą największą prędkość podczas GP Azerbejdżanu! Zaskakujące dane

Najlepszy czas Roberta Kubicy w GP Azerbejdżanu wyniósł 1:47.709 (45. okrążenie), natomiast George'a Russella 1:47.251 (42. okrążenie). Za to na końcu prostej startowej Polak miał piątą największą prędkość. Ciekawe podsumowanie liczbowe przedstawił portal powrotroberta.pl.
Zobacz wideo

Robert Kubica zajął ostatnie, 16. miejsce, natomiast George Russell był 15. Obaj kierowcy Williamsa mają za sobą trudny weekend. Russell rozbił bolid na piątkowym treningu, natomiast Kubica w sobotnich kwalifikacjach i musiał startować z alei serwisowej.

Najlepszy czas i dodatkowy punkt za najszybsze okrążenie uzyskał Charles Leclerc z Ferrari (1:43,009). Monakijczyk specjalnie zjechał po nowe opony, by zdobyć ten punkt. Kierowcy Williamsa mieli znacznie gorsze wyniki. Russell osiągnął 1:47.251 na 42. okrążeniu, a Robert Kubica 1:47.709. Polak zanotował ten czas na 45. okrążeniu.

Robert Kubica był piąty, jeśli chodzi o prędkość na końcu prostej startowej (345,9 km/h). Jednak na punkcie pomiaru prędkości zanotował zaledwie 318,9 km/h, co jest najgorszym wynikiem - Russell był szybszy o 1,1 km/h. Największą prędkość wykręcił Lance Stroll z Racing Point (331 km/h). Pełne podsumowanie statystyk znajduje się na stronie powrotroberta.pl.

Kubica częściej używa gazu, ale Russell ma bardziej agresywny styl jazdy

Russell ma bardziej agresywny styl, choć to Polak częściej używa gazu. Obaj mają duże problemy z przyczepnością i niestabilnością bolidu, przez co musieli często dokonywać poprawek na kierownicy. Bolid Williamsa ma ogromne problemy z hamowaniem, co pokazało nagranie z początku wyścigu, gdy Kubica prawie wpadł w barierkę.

Więcej o: