Nico Rosberg, mistrz świata F1: Czołowy zespół powinien dać szansę Robertowi Kubicy

- Chciałbym znów przeżyć emocje związane z Formułą. Wiem, że dałbym sobie radę na 80 procentach torów F1 - powiedział niedawno Robert Kubica. Na jego słowa zareagował Nico Rosberg, mistrz świata F1!

- Co o tym myślicie? Mam nadzieję, że czołowy zespół da Robertowi szansę. Byłoby wspaniale to zobaczyć! Na pewno byłby szybki jak zwykle! - napisał na Twitterze Niemiec, który w minionym sezonie zdobył mistrzostwo świata, po czym od razu zakończył karierę.

Rosberg z Kubicą swego czasu ścigali się w kartingu razem z Lewisem Hamiltonem, aktualnym wicemistrzem świata. Brytyjczyk wspominał po latach, że "Nico był szybki, ale nie tak jak Kubica. On był wtedy najlepszy".

Przerwana kariera w F1

Sześć lat temu po wypadku w rajdzie we Włoszech kariera Roberta Kubicy w F1 została przerwana. Polak ledwo uszedł z życiem, jego prawa ręka nie odzyskała sprawności, co zablokowało mu możliwość powrotu do królowej motorsportu. Kubica przez trzy lata ścigał się w rajdach, ostatni rok poświęcił na przygotowanie się do powrotu na tor wyścigowy. W 2017 roku zadebiutuje w mistrzostwach świata w wyścigach długodystansowych (WEC) z zespołem ByKolles.

Trzy lata temu Polak dostał szansę testów w bolidzie F1, ale nie miał pewności, czy podoła temu wyzwaniu, więc zrezygnował. - Teraz odpowiedź byłaby inna. Chciałbym spróbować jazdy za kierownicą samochodu F1. Minęło już trochę czasu od tamtej pory, więc miałbym sobie coś do udowodnienia, ale myślę, że mógłbym dobrze wypaść. - Chciałbym znów przeżyć emocje związane z Formułą 1. Próbowałem wielu symulatorów i wiem, że dałbym sobie radę na 80 procentach torów F1, ale nie na wszystkich. Muszę też podkreślić, że testowanie samochodu Formuły 1 to jedno, a weekend wyścigowy to coś zupełnie innego - powiedział Polak. Całą jego wypowiedź można znaleźć tutaj.

Szef zespołu Kubicy: Będzie największą gwiazdą WEC

Robert Kubica to jeden z najlepszych kierowców na świecie. Wniesie do naszego zespołu swój profesjonalizm i jakość. To ważne, bo ten sezon traktujemy przejściowo - mówi Sport.pl dr Colin Kolles, szef zespołu ByKolles, dla którego będzie się ścigał Robert Kubica w serii WEC. Czytaj więcej >>>

Zobacz wideo

39 niezwykłych sportowych ciekawostek! [KLIKNIJ]

Więcej o: