Robert Kubica w WEC. Oliver Webb: To spełnienie marzeń

- Cieszę się, że znów będę rywalizował w FIA WEC w kategorii LMP1 razem z zespołem ByKolles i legendą F1 Robertem Kubicą - powiedział Oliver Webb, który przez cały sezon będzie partnerem Polaka.

W czwartek okazało się, że Robert Kubica wraca do regularnych startów w wyścigach. Polak będzie głównym kierowcą prywatnego zespołu ByKolles, który rywalizuje w najwyższej klasie (LMP1) najbardziej prestiżowej serii wyścigów długodystansowych (WEC).

Polak będzie dzielił auto z dwoma innymi kierowcami. Na razie znamy tylko jednego z nich. To niespełna 26-letni Brytyjczyk Oliver Webb, dla którego będzie to drugi sezon w zespole.

- Cieszę się, że znów będę rywalizował w FIA WEC w kategorii LMP1 razem z zespołem ByKolles i legendą F1 Robertem Kubicą - powiedział Webb, który w zeszłym sezonie razem z kolegami wyjeździł 17. miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu.

Dla Brytyjczyka będzie to trzeci sezon w WEC, drugi w najwyższej kategorii. Po raz czwarty pojedzie w legendarnym wyścigu w LeMans, w którym w 2014 roku zajął z zespołem Signatech-Alpine siódme miejsce w klasyfikacji generalnej i trzecie w swojej klasie. W tym samym roku triumfował w cyklu European LeMans Series, a rok później był w zwycięskim zespole podczas 24-godzinnego wyścigu w Dubaju. Karierę z motorsportem zaczynał od kartingu, ścigał się m.in. w Formule 3, ale od trzech lat stawia już wyłącznie na wyścigi długodystansowe.

- Znów będę rywalizował w legendarnym wyścigu w Le Mans, do tego jedzie z nami Robert Kubica, to jest fantastyczne. Marzenia się spełniają - dodał Webb.

Sezon WEC zacznie się 1 kwietnia od prologu na włoskim torze Monza. Pierwszy wyścig cyklu 16 kwietnia na Silverstone.

Zobacz wideo

Piękna Polka będzie walczyć na torze z Robertem Kubicą! Musicie ją poznać

Więcej o: