"Ultra Maryna" wyrównała życiowy wynik w Pucharze Świata! Kolejny niesamowity występ Polki

Kolejny fantastyczny wynik Maryny Gąsienicy-Daniel w slalomie gigancie! Polka znów znalazła się w czołowej dziesiątce i wyrównała najlepsze osiągnięcie w karierze w zawodach Pucharu Świata - tak, jak we wtorek zajęła szóste miejsce!

"Ultra Maryna" świetnie przejechała drugi przejazd slalomu giganta w Courchevel i awansowała aż o trzy pozycje po pierwszym przejeździe. Tym samym wyrównała swój najlepszy wynik w karierze, który osiągnęła dzień wcześniej - we wtorek też była szósta.

Niezwykła forma "Ultra Maryny"! Powtórzyła życiowy rezultat w Pucharze Świata

Czas 1:07,82 sekundy w pierwszym przejeździe dał Polce ósme miejsce w momencie wjazdu na metę, z którego zsunęła się jeszcze o jedną pozycję i przed ostatecznymi rozstrzygnięciami była dziewiąta ze stratą 1,1 sekundy do prowadzącej Szwedki Sary Hector. Do podium brakowało jej niecałych 0,8 sekundy.

Przejazd Maryny Gąsienicy-Daniel podczas PŚ w CourchevelMaryna Gąsienica Daniel potwierdza świetną formę! Zrobiła pierwszy krok do dobrego wyniku!

Drugi przejazd Gąsienica-Daniel pojechała rewelacyjnie! Czas 1:06,57 sekundy (łączny czas 2:14,39 sekundy) był ósmym najlepszym wśród wszystkich drugich przejazdów i dał jej prowadzenie, a rywalki wcale nie były od niej lepsze. Najpierw za Polkę o 0,18 sekundy spadła Austriaczka Ramona Siebenhofer, a potem także Michelle Gisin ze Szwajcarii (0,42 sekundy straty do Polki) i Federica Brignone, która nie ukończyła przejazdu. Zaledwie 0,12 sekundy nad Polką przyjechała Słowaczka Petra Vlhova. "Ultra Maryna" skończyła zatem na szóstym miejscu tak, jak dzień wcześniej!

Dmitrij Sołowjow pobity przez trzech chuliganów pod jednym z moskiewskich klubów.Mistrz olimpijski w szpitalu po chuligańskim ataku. Został pobity pod klubem

Gąsienica-Daniel wysoko w klasyfikacji generalnej slalomu giganta w PŚ

Zawody w Courchevel wygrała Sara Hector ze Szwecji z łącznym czasem 2:13,03 sekundy i przewagą 0,35 sekundy nad Amerykanką Mikaelą Shiffrin. Trzecia pozycja przypadła Marcie Bassino. Włoszka straciła do zwyciężczyni 0,60 sekundy.

Fantastyczna informacja dotycząca Maryny Gąsienicy-Daniel to także kolejność w klasyfikacji generalnej slalomu giganta w PŚ. Polka jest siódma, zdobyła do tej pory 80 punktów. Prowadzi Mikaela Shiffrin z 280 punktami. W klasyfikacji generalnej Gąsienica-Daniel jest 28., ma tam 106 punktów. W niej także liderką jest Shiffrin, która zgromadziła w niej 750 punktów.