Mistrz olimpijski w szpitalu po chuligańskim ataku. Został pobity pod klubem

Mistrz olimpijski w łyżwiarstwie figurowym Dmitrij Sołowjow trafił do szpitala po chuligańskim ataku pod jednym z moskiewskich klubów. 32-latek zapłacił w ten sposób za obronę dwóch kobiet.

Do bulwersującego ataku doszło pod klubem na jednej z ulic w stolicy Rosji. Dmitrij Sołowjow miał stanąć w obronie  swojej partnerki, zawodniczki curlingu Anny Sidorowej, oraz towarzyszącej im kobiety. Wtedy trzech napastników zaatakowało mistrza olimpijskiego w łyżwiarstwie figurowym - informuje portal sport-express.ru. 

Zobacz wideo

Mistrz olimpijski w szpitalu po ataku chuliganów

Całe zajście zostało sfilmowane przez miejscowy monitoring. Widać na nim, jak potyczka zamieniła się w bójkę. W jej efekcie Sołowjow trafił do szpitala. Filmik został opublikowany w sieci dzięki rosyjskiej telewizji Match TV, która traktuje o sporcie.

Jan Ziobro zdradza, za co został wyrzucony z kadry. Jan Ziobro zdradza, za co został wyrzucony z kadry. "Zawsze mówię, co myślę"

- Dima wstawił się za dziewczynami. Był sam, a tam było trzech facetów. Trudno powiedzieć, jak bardzo oberwał. Lekarze muszą przeprowadzić badania. Moim zdaniem na pewno doszło do urazu głowy. Jest przytomny, przebywa obecnie na neurochirurgii w szpitalu - powiedziała mediom menedżerka Sołowjowa, Elena Bołotowa.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek. Partnerka Słowjowa wezwała na miejsce policję. Dzięki temu udało się zatrzymać napastników. Z najnowszych informacji przekazanych przez lekarzy wynika, że utytułowany łyżwiarz ma poważny uraz głowy i wkrótce przejdzie badanie tomografii komputerowej. 

Więcej o: