Maryna Gąsienica-Daniel ze świetnym wynikiem po I zjeździe! Będzie walka o podium [WIDEO]

Maryna Gąsienica-Daniel zanotował świetny wynik w slalomie giganta rozgrywanego w Courchevel. Polak po pierwszym przejeździe zajęła 7. miejsce. Oznacza to, że będzie walczyła o podium Pucharu Świata.

Maryna Gąsienica-Daniel jest naszą olimpijką, która specjalizuje się w slalomie gigancie. Wielokrotnie już udowodniła, że ma szanse bić się o najwyższe cele w swojej dyscyplinie. W bieżącym sezonie ma również szansę na osiągnięcie kolejnego sukcesu. W pierwszym zjeździe w Courchevel Polka wystartowała z numerem 11. Na metę dojechała z czasem 1:06,98. To zaledwie 1,43 sekundy straty do liderki, Mikaeli Shriffrin (1:05,55). 

Zobacz wideo Kobayashi vs reszta świata. Brutalna zapowiedź Turnieju Czterech Skoczni

Dwie Polki awansowały do drugiego przejazdu. Gąsienica-Daniel w TOP10

Gąsienica-Daniel traci zaledwie 0,4 sekundy do podium. Trzecie miejsce zajęła Szwedka Sara Hector. To dopiero półmetek zmagań, dlatego wszyscy liczą, że kolejne starty będą jeszcze lepsze. - Niezwykle optymistycznie nastawiona. Zna swoją wartość. Wie, że stać ją na powtarzalność w tych zjazdach - komplementował Polkę w trakcie przejazdu komentator Eurosportu. 

Podkreślmy, że do drugiego przejazdu zakwalifikowała się również Magdalena Łuczak. Reprezentantka Polski nie zdobyła tak dobrego czasu, jak Gąsienica-Daniel, jednak 28. miejsce, ze stratą do liderki 4,19 sekundy pozwoliło jej rywalizować w następnym etapie zawodów PŚ. Odbędzie się on we wtorek o godz. 13:00. 

Uczeń w szkole w Pjongjanu zapytał o Roberta LewandowskiegoLewandowski znany nawet w najbardziej zamkniętym kraju świata. Niezwykłe nagranie

Więcej treści sportowych znajdziesz na Gazeta.pl

Slalom gigant w Courchevel to drugie zawody tej rangi, które zorganizowano w tym sezonie. Organizatorzy zadbali o wszelkie zasady bezpieczeństwa, dlatego też zdecydowano o podziale zawodniczek na trzy grupy. Żadna z nich nie mogła się ze sobą kontaktować.

Więcej o: