"To jest absolutnie chore" - Janowicz o postępowaniu rodziców młodych tenisistów

- W Polsce jest duży problem, jeśli chodzi o rodziców młodych tenisistów - wyjawił Jerzy Janowicz w rozmowie z Łukaszem Kadziewiczem w podcaście "W cieniu sport". Jego zdaniem problem dotyczy całego polskiego sportu.

Jerzy Janowicz to jeden z najlepszych polskich tenisistów w ostatnich latach. W 2013 roku dotarł do półfinału Wimbledonu i był wówczas sklasyfikowany na 14. pozycji w rankingu ATP. W ostatnim czasie udzielił wywiadu Łukaszowi Kadziewiczowi i wskazał problem polskiego tenisa i całego sportu.

Zobacz wideo Slatnar przeprowadził rewolucję w świecie skoków. Kulisy pracy producenta słynnych płaskich nart

Jerzy Janowicz szczerze o rodzicach. "Oni są problemem polskiego sportu"

- W Polsce jest duży problem, jeśli chodzi o rodziców młodych tenisistów - powiedział Janowicz i wyjaśnił: - Jest to bardzo trudny temat. Jak ja widzę, co się dzieje na kortach z tymi dzieciakami, nawet 16-latkami, którzy teoretycznie już powinni zacząć samemu myśleć o swojej karierze i zacząć podejmować sami decyzje, to ci rodzice nie pozwalają na to. Po prostu nie ma takiej możliwości.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

Tenisista, który od lat obserwuje też cały proces szkolenia w polskim tenisie nie ukrywa, że jego zdaniem jest to bardzo duży problem. - Często jest tak, że ci chłopcy, bo w tenisie mamy do czynienia głównie z facetami, są emocjonalnie stłamszeni. Nie rozwinęli się, bo nie mieli na to możliwości. Rodzice tak wchodzą na plecy tego dzieciaka, że mają kontrolę praktycznie nad wszystkim. 

WTA FinalsWreszcie jakaś reklama z Igą Świątek. "Byłem pewien, że chodzi o rodeo"

Janowicz dodał też, że choć za granicą również istnieje taki problem, to nie jest on aż na taką skalę. Zauważył, że w Polsce bardzo często rodzice chcą wcielać się w rolę trenerów i udzielają często nietrafnych wskazówek. - Dzieciak przychodzi na trening, rodzic albo siedzi na korcie albo chodzi wokół i zbiera piłki, często też wisi na płocie i daje temu dziecku komendy. Ten rodzic pokazuje, że to nie trener ma władzę nad dzieckiem tylko dalej rodzic. To jest absolutnie chore.

France Tennis Paris MastersSensacja w Paryżu. Djoković przegrał finał z 19-letnim Duńczykiem

Kadziewicz zgodził się z wnioskami i uwagami tenisisty i zauważył, że w siatkówce ten problem także jest widoczny.

Więcej o: