Puszcza przegrała i straciła fotel lidera. Bruk-Bet lepszy od Arki [PODSUMOWANIE]

ŁKS Łódź będzie liderem I ligi na półmetku rozgrywek, po 17 rozegranych kolejkach. Wszystko dlatego, że w niedzielę niespodziewanie przegrała Puszcza Niepołomice, która uległa na wyjeździe Chrobremu Głogów 0:1. Kolejne punkty straciła także Arka Gdynia, przegrywając u siebie z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza 1:2.

Sobotnie zwycięstwo wyjazdowe ŁKS Łódź nad Odrą Opole 2:1 sprawiło, że przed niedzielnymi meczami 17. kolejki to zespół Kazimierza Moskala prowadził w pierwszoligowej tabeli. W niedzielę na fotel lidera mogła jednak wrócić Puszcza Niepołomice, jeśli tylko pokonałaby na wyjeździe znajdującego się także w czołówce Chrobrego Głogów.

To zadanie okazało się jednak ponad siły zespołu Tomasza Tułacza, który w Głogowie nie oddał choćby jednego celnego strzału. Chrobry w niedzielę był zespołem lepszym, ale długo nie potrafił swojej przewagi przełożyć choćby na jednego gola.

To zmieniło się dopiero w 80. minucie, gdy dośrodkowanie Sebastiana Stebleckiego z lewego skrzydła zamknął celnym strzałem głową Rafał Wolsztyński. Były piłkarz Górnika Zabrze strzelił zwycięskiego gola dla Chrobrego, który wygrał 1:0 i z 30 punktami wskoczył na czwarte miejsce w tabeli. Puszcza z 33 punktami pozostaje druga z jednopunktową stratą do ŁKS.

Łódzki Klub Sportowy - Arka Gdynia. ŁKS wygrywa i jest liderem I ligiŁKS wraca na pozycję lidera I ligi. Wpadka Ruchu Chorzów

Arka prowadziła, ale przegrała. Bruk-Bet coraz bliżej strefy barażowej

Do ciekawie zapowiadającego się meczu doszło także w Gdyni, gdzie spotkały się dwie drużyny, dla których celem jest awans do ekstraklasy. Jednak zarówno Arka, jak i Bruk-Bet Termalica Nieciecza są póki co dalekie od zrealizowania tego celu.

W niedzielę lepiej rozpoczęła Arka - już w 7. minucie po podaniu Huberta Adamczyka bramkarza Bruk-Betu Termaliki pokonał Karol Czubak.

Kolejne minuty należały jednak do Bruk-Betu, który zdołał zepchnąć Arkę do defensywy. Przed przerwą to jeszcze goli nie przyniosło, ale w drugiej połowie to się zmieniło i to dopiero w 71. minucie, gdy kilkanaście sekund po wejściu na boisko pięknym strzałem z 14 metrów popisał się Kacper Karasek.

Na wyrównaniu Bruk-Bet jednak nie poprzestał. W 80. minucie był już na prowadzeniu, gdy piłkę przed polem karnym rywala przejął Karasek i już w szesnastce wyłożył ją Murisowi Mesanoviciowi.

Choć w samej końcówce świetną szansę na remis miał Janusz Gol, to jednak Arka ostatecznie przegrała z Bruk-Betem 1:2. To sprawia, że szóstą Arkę i siódmy Bruk-Bet dzieli już w tabeli I ligi zaledwie jeden punkt.

Ostatni niedzielny mecz miał miejsce w Bełchatowie, gdzie Skra Częstochowa przegrała ze Stalą Rzeszów 0:1 po przepięknej bramce Bartłomieja Poczobuta na kwadrans przed końcem spotkania.

Wyniki 17. kolejki I Ligi:

• Sandecja Nowy Sącz - Zagłębie Sosnowiec 4:1 (Wróbel 45', Iskra 63, Mas 81', Lusiusz 90' - Fabry 44')
  • Wisła Kraków - Górnik Łęczna 1:2 (Szot 44' - Grzeszczyk 16', Krykun 61')
  • Resovia - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:2 (Antonik 28', Kwiecień 33' - J. Roman 51', Biliński 80')
  • Odra Opole - ŁKS Łódź 1:2 (Marzec 71' - Dankowski 14', Jurić 84')
  • GKS Tychy - Ruch Chorzów 2:2 (Rumin 16', 47' - Swędrowski 40', Pląskowski 45')
  • GKS Katowice - Chojniczanka Chojnice 3:0 (Arak 48', Jędrych 82'-k., Błąd 88')
  • Arka Gdynia - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:2 (Czubak 7' - Karasek 71', Mesanović 80')
  • Chrobry Głogów - Puszcza Niepołomice 1:0 (Wolsztyński 80')
  • Skra Częstochowa - Stal Rzeszów 0:1 (Poczobut 75')