Ons Jabeur bardzo wymownie o Magdzie Linette

Już pierwszego dnia wielkoszlemowego French Open doszło do sporej sensacji - Magda Linette pokonała faworyzowaną Ons Jabeur i zameldowała się w drugiej rundzie turnieju. Po spotkaniu Tunezyjka doceniła postawę Polski w tym pojedynku.

Przed rozpoczęciem niedzielnego starcia, zdecydowaną faworytką była tenisistka z Tunezji. Jabeur w tym sezonie odniosła 17 zwycięstw na mączce, ponadto dotarła do finału turnieju w Rzymie i wygrała w Madrycie. Jasno przy tym dawała do zrozumienia, że półfinał Roland Garros jest absolutnym minimum jej założonych oczekiwań.

Zobacz wideo Świątek i Osaka zdominują kobiecy tenis? "Rośnie wielka rywalizacja"

Magda Linette po pokonaniu Ons JabeurZagraniczne media zszokowane wygraną Linette. "Czarna niedziela"

Jabeur doceniła Magdę Linette

Rozstawiona z "szóstką" Jabeur musiała jednak przyjąć chłodny prysznic. Już w pierwszej rundzie turnieju na francuskich kortach lepsza okazała się 52. w rankingu WTA Magda Linette, która wygrała 3:6, 7:6, 7:5 i niespodziewanego awansowała do drugiej rundy zmagań.

Na konferencji po starciu Jabeur nie kryła rozczarowania, choć doceniła postawę Linette. - Dałam z siebie wszystko, a ona miała swój rozmach na korcie, nie dała mi zbyt wielu opcji i czułam, że ma odpowiedź na wszystko. Grała bardzo dobrze w ważnych momentach... Chciałem zajść jak najdalej w turnieju, ponieważ grałam dobrze na kortach ziemnych w Madrycie i Rzymie, stąd trudno jest przyjąć taką porażkę. Ale taki właśnie jest sport i musisz być wystarczająco inteligentny, aby iść do przodu i wrócić na kort - przyznała.

Wymowny wpis Jabeur na Twitterze

Kilka godzin po spotkaniu Tunezyjka zamieściła również wymowny wpis na Twitterze. 6. tenisistka rankingu WTA zapowiedziała, że absolutnie nie było to jej ostatnie słowo. "Na pewno jestem rozczarowana. Ale będziemy cierpliwi, silni i wierzymy, że wielkie rzeczy się spełnią" - napisała.

Kolejna rywalka Świątek wypada z RG. Kolejna rywalka Świątek wypada z RG. "Nie ma śladu po Muguruzie"

Efektowne zwycięstwo nad Ons Jabeur sprawiło, że Magda Linette dotarła do drugiej rundy Roland Garros po raz czwarty w karierze. Kolejną rywalką Polki będzie zwyciężczyni pary, w której Włoszka Martina Trevisan (85. WTA) zagra z Brytyjką Harriet Dart (111. WTA).

Więcej o: