Zagraniczne media zszokowane Magdą Linette. "Czarna niedziela"

Skazywana na porażkę Magda Linette sprawiła bardzo miłą niespodziankę i pokonała 3:6, (4)7:6, 7:5 faworyzowaną Tunezyjkę Ons Jabeur. Po zakończeniu tego pojedynku tunezyjskie i francuskie media nie mogły uwierzyć w taki obrót spraw.

Magda Linette i Ons Jabeur spotkały się ze sobą po raz drugi w 2022 roku. Do pierwszego ich starcia doszło w Miami, kiedy to lepsza okazała się Tunezyjka - wygrała wówczas 7:6(1), 6:2. Teraz polska tenisistka miała szansę do rewanżu, choć nie była uznawana za faworytkę.

Kolejna rywalka Świątek wypada z RG. Kolejna rywalka Świątek wypada z RG. "Nie ma śladu po Muguruzie"

Zaskakujące zwycięstwo Linette z Jabeur

Przed rokiem Magda Linette dotarła do trzeciej rundy French Open. Po losowaniu tegorocznej drabinki wydawało się, że o poprawę wyniku sprzed roku będzie bardzo trudno, bowiem los przydzielił polskiej tenisistce Ons Jabeur (6. WTA), czyli niedawną finalistkę turnieju WTA w Rzymie, w którym przegrała z Igą Świątek.

Pierwszy set również wskazywał na to, że faworyzowana Tunezyjka może odnieść zwycięstwo. Później jednak Linette pokazała znakomitą dyspozycję - o wyniku drugiego seta decydował tie break, w którym Polka co prawda dwukrotnie przegrała serwis, ale ostatecznie wygrała tę partię. W trzecim secie Linette prowadziła już 4:2 i choć Jabeur doprowadziła do wyniku 5:5, w 12. gemie przegrała swój serwis, dzięki czemu to polska zawodniczka mogła się cieszyć z wygranej.

Media zszokowane porażką Jabeur

Tunezyjskie media były w szoku po tym spotkaniu. "To wielkie rozczarowanie dla Ons Jabeur, która sensacyjnie odpadła w I rundzie. Tego nikt się nie spodziewał" - czytamy na łamach portalu webdo.tn. "Wyeliminowana bez chwały, nie miała nawet głosu w I rundzie. To bardzo gorzka porażka" - dodano na łamach sport.tunisienumerique.com.

W mediach pojawiły się również wspomnienia z ostatnich występów Jabeur, które miały raczej zwiastować pewną wygraną z Linette. "Rozczarowujący wynik dla Jabeur, biorąc pod uwagę jej formę na korcie ziemnym, a ona czuła, że jest w najlepszej pozycji, by rzucić wyzwanie Idze Świątek o tytuł. Rodaczka Świątek Linette rozegrała mecz życia" - podsumował portal ubitennis.net.

Magda Linette po meczu z Ons JabeurLinette wygrała z Jabeur, jej zachowaniem i kibicami. "Starałam się wyłączyć"

"Czarna niedziela" - takiego zwrotu wobec porażki Jabeur użył z kolei francuski dziennik "L'Equipe". "Pierwszy dzień i pierwsza (duża) niespodzianka w Roland Garros. Niedawna finalistka w Rzymie i rozstawiona z numerem szóstym, Ons Jabeur odpadła. Lepsza okazała się Magda Linette. To 'czarna niedziela' dla faworytki" - napisano.