Fantastyczna seria Hurkacza trwa! Trzynasta wygrana z rzędu. Polak w ćwierćfinale

Hubert Hurkacz się nie zatrzymuje. Polski tenisista pokonał Pablo Cuevasa (70. ATP) 2:0 w setach (7:5, 7:5) w kolejnej rundzie turnieju ATP 250 Great Ocean Road Open na twardych kortach w Melbourne i awansował do ćwierćfinału.

Czwartek był dniem przerwy od meczów na kortach w Melbourne z powodu jednego pozytywnego wyniku testu na obecność koronawirusa u pracownika hotelu, w którym tenisiście przechodzili pierwszą kwarantannę. Dwa dni temu polski Hurkaczpokonał w II rundzie Duńczyka Mikaela Torpegaarda 6:4, 6:3.

Piątkowe starcie Polaka z Urugwajczykiem było szansą rewanżu dla Hurkacza za porażkę na mączce z turnieju w Lyonie 4:6, 4:6. Spotkanie odbywało się w trudnych warunkach. Nie dość, że wiał mocny wiatr, to w pewnym momencie na korcie zaczął padać deszcz, co spowodowało, że arbiter zarządził przerwę.

Zobacz wideo

Iga Świątek stała się Iga Świątek stała się "atrakcyjnym kąskiem dla rywalek". "Williams na nią patrzy"

Hurkacz wciąż jest niepokonany. Awansował do ćwierćfinału w Melbourne

W pierwszym secie obaj tenisiści wygrywali swoje podania aż do stanu 6:5 dla Hurkacza. W kolejnym gemie Polak przełamał Urugwajczyka i objął prowadzenie 1:0. W drugiej partii 23-latek został szybko przełamany przez Cuevasa, ale po chwili oglądaliśmy przełamanie powrotne. Przebieg kolejnych gemów był podobny, jak w I secie. W momencie, gdy Polak prowadził 6:5, w kolejnym gemie przełamał Urugwajczyka, wykorzystując już pierwszą piłkę meczową i wygrywając cały mecz 2:0.

W całym spotkaniu Polak miał na koncie aż 13 asów przy 5 rywala. Dla Hurkacza było to już 13. zwycięstwo z rzędu, licząc również debla. 23-latek pozostaje niepokonany w 2021 roku. W sumie ma na koncie już 6 meczów z rzędu bez porażki w singlu.

Jest decyzja organizatorów Australian Open. Jest decyzja organizatorów Australian Open. "Dyskretne wydarzenie"

W ćwierćfinale Hurkacz zmierzy się z zajmującym 71. miejsce w rankingu ATP, Włochem Stefano Travaglią. W przeszłości Polak już dwa razy był lepszy od rywala - najpierw w 2018 roku podczas US Open, a potem w challengerze w Breście. Co ciekawe, w obu meczach Włoch kreczował.  Mecz Polaka z Travaglią twa. Hurkacz wygrał I seta 6:3.

Więcej o: