Jest decyzja organizatorów Australian Open. "Dyskretne wydarzenie"

Ze względu na izolację 600 tenisistów w hotelu w Melbourne losowanie Australian Open zostało przełożone z czwartku na piątek - donosi portal foxsports.com.au.

Wszystkie czwartkowe mecze w Melbourne zostały odwołane. Powodem jest pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa u jednego z pracowników hotelu Grand Hyatt, gdzie przebywają organizatorzy, obsługa, ale też i zawodnicy.Od 500 do 600 osób - a w tym także ci, którzy biorą udział w sześciu różnych turniejach przed zbliżającym się wielkoszlemowym Australian Open - zostało objętych kwarantanną. - Na razie nie ma powodów do obaw - mówi Daniel Andrews, premier stanu Wiktoria, który nadzoruje sytuację przed zbliżającym się Australian Open.

Zobacz wideo "Nie martwię się porażką Igi Świątek. Rywalki będą się jej obawiać"

Losowanie AO przełożone z czwartku na piątek. "Będzie to dyskretne wydarzenie"

Portal foxsports.com.au poinformował, że przygotowania do pierwszego wielkoszlemowego turnieju w 2021 roku pogrążyły się w chaosie, ponieważ 600 osób czeka na wyniki badań po pozytywnym wyniku testu na koronawirusa u pracownika hotelu. Dyrektor turnieju Craig Tiley przyznał, że AO odbędzie się zgodnie z planem (początek 8 lutego), ale ogłosił również, że losowanie nie odbędzie się zgodnie z planem o 18:00 czasu australijskiego w czwartek, ale prawdopodobnie w piątek po południu.

Podczas losowania, które w ostatnich latach było wielkim wydarzeniem, poznamy całą drabinkę turnieju od pierwszej rundy w turnieju singlowym mężczyzn i kobiet. - W tym roku będzie to dyskretne wydarzenie - przeprowadzone w biurach Tennis Australia - czytamy na łamach portalu.

W hotelach kwarantannowych, gdzie przebywają tenisiści przed zbliżającym się AO, odnotowano już łącznie dziesięć przypadków koronawirusa, w tym trzy z wariantem brytyjskim. Turniej, który był już kilkukrotnie przesuwany, ma rozpocząć się w najbliższy poniedziałek. Kolejne pozytywne przypadki mogą jednak znowu zaburzyć jego harmonogram.

Wspomniany przypadek koronawirusa jest jednym z nielicznych w stanie Wiktoria od prawie miesiąca. W Australii skutecznie zdławiono pandemię koronawirusa ((więcej tutaj), dlatego zadecydowano, że trybuny będą mogły wypełnić się kibicami. Co prawda tylko w 25 proc., ale to i tak oznacza, że zmagania tenisistów - w tym troje z Polski: Igi Świątek, Huberta Hurkacza i Kamila Majchrzaka - codziennie z bliska będzie mogło oglądać do 30 tys. widzów.

W czwartkowych spotkaniach w Melbourne mieli wystąpić polscy tenisiści - Hubert Hurkacz w ćwierćfinale singla i Łukasz Kubot w parze z Wesleyem Koolhofem w deblu. Ich mecze mają zostać rozegrane w piątek. Natomiast Iga Świątek, która odpadła z Jekatieriną Aleksandrową 4:6, 2:6 w meczu 1/8 finału turnieju WTA 500 w Melbourne jest zakwaterowana w hotelu, gdzie wykryto pozytywny przypadek Covid-19. Polka nie może opuszczać swojego apartamentu.

Więcej o:
Copyright © Agora SA