Sędzia tenisowy zawieszony za skandaliczne słowa do dziewczynki od podawania piłek

Gianluca Moscarella został zawieszony do 2 grudnia przez Międzynarodową Federację Tenisową (ITF). To efekt skandalicznego zachowania, jakiego włoski sędzia dopuścił się we wrześniu ubiegłego roku podczas turnieju we Florencji.

Pod koniec września Gianluca Moscarella prowadził spotkanie 2. rundy turnieju Florence Open pomiędzy Włochem Enrico Dalla Valle a Portugalczykiem Pedro Sousą (5:7, 6:4, 4:6). Podczas jednej z przerw między gemami zaczął nagle zwracać się do stojącej obok niego dziewczynki od podawania piłek. - Jesteś fantastyczna. Bardzo seksowna - komentował jej wygląd. Chwilę później jeszcze raz zaczepił dziewczynkę. - Wszystko w porządku? Jest bardzo gorąco. Czujesz, że jest ci gorąco? Fizycznie czy emocjonalnie? - dopytywał.

Jakby tego było mało, Moscarella podczas tego meczu udzielał także wskazówek jednemu z zawodników. Sousa po wygraniu pierwszego seta 7:5, zszedł do szatni na przerwę toaletową. W tym czasie włoski sędzia zaczął doradzać Dalli Vallemu. - Pozostań skoncentrowany, dawaj. Powinieneś to wygrać 6:1, 6:1 - motywował arbiter swojego rodaka.

Moscarella od 2010 roku posiada "złotą odznakę"

Międzynarodowa Federacja Tenisowa (ITF) zareagowała od razu. Wydała komunikat, w którym tymczasowo zawiesiła Moscarellę i poinformowała, że Włoch nie otrzymał zapłaty za turniej we Florencji. Teraz, po dokładniejszym rozpatrzeniu sprawy ITF ogłosiła, że Moscarella został zdyskwalifikowany do 2 grudnia 2020 roku. Po tym czasie będzie mógł wrócić do pracy.

Moscarella od 2010 roku posiada "złotą odznakę", uprawniającą go do sędziowania meczów na wszystkich poziomach rozgrywek. Prowadził spotkania w najważniejszych turniejach, włącznie z imprezami wielkoszlemowymi i ATP Finals.