Szczęśliwe losowanie polskich tenisistów w Pucharze Davisa. Będą faworytami

Polscy tenisiści zmierzą się z Salwadorem w spotkaniu Grupy Światowej II Pucharu Davisa. Mecz zaplanowany został w dniach 18-19 września.

W piątek odbyło się losowanie par Grupy Światowej II Pucharu Davisa. Polska zmierzy się z Salwadorem, a spotkanie zostanie rozegrane w dniach 18-19 września.

Zobacz wideo

Szczęście w losowaniu

Biało-czerwoni byli rozstawieni w losowaniu i mogli trafić na następujące drużyny: Wenezuela, Tunezja, Estonia, Grecja, Bułgaria, Dania, Maroko, Zimbabwe, Indonezja, Salwador, Paragwaj, Łotwa. Najwyżej sklasyfikowanym tenisistą z Salwadoru jest Marcelo Arevalo - 414. zawodnik na świecie. Polacy nie mogą narzekać na brak szczęścia w losowaniu, bo mogli trafić np. na Greków z liderem Stefanosem Tsitsipasem czy Bułgarów z Grigorem Dimitrowem. Spotkanie Polska - Salwador naprawdopodobniej odbędzie się w Kaliszu. 

Reforma niekorzystna dla nas

Kilka dni temu nasi zawodnicy pokonali Hongkong 4:0 w meczu barażowym o awans do Grupy Światowej II Pucharu Davisa czyli tenisowej trzeciej ligi. Dlaczego są tak nisko? To efekt reformy Pucharu Davisa przeprowadzonej przez Międzynarodową Federację Tenisową i formę Kosmos należącą do piłkarza Barcelony Gerarda Pique. Nasi zawodnicy ze względu na niski ranking musieli zaczynać od czwartej ligi i powoli odbudowywać swoją pozycję w elicie. 

Więcej o: