Piłka nożna. Remis beniaminków

W pierwszym swoim sparingu piłkarze III-ligowego Rakowa zremisowali z Zielonymi Żarki - beniaminkiem IV ligi

Po trzech dniach od wznowienia treningów podopieczni trenera Andrzeja Samodurowa spotkali się w Żarkach z beniaminkiem IV ligi - Zielonymi. Kibice zobaczyli sześć goli. Spotkanie rozpoczęło się dość niespodziewanie, bo po dwóch kwadransach gry Raków przegrywał 0:2. Później jednak inicjatywa należała do gości, którzy strzelili kolejne trzy bramki i wyszli na prowadzenie 3:2. Piłkarzom trenera Krzysztofa Wolaka w końcówce sparingu udało się strzelić wyrównującego gola.

Częstochowianie, jak na drużynę, która trenuje od poniedziałku, zaprezentowali się dobrze. Trenerzy dali także pograć zmiennikom. Na boisku nie pojawił się jednak żaden nowy zawodnik. Wszystko wskazuje więc na to, że Raków do nowego sezonu przystąpi w niezmienionym składzie. Małe roszady mogą nastąpić wyłącznie na pozycjach młodzieżowych.

Kolejnym sparingpartnerem Rakowa będzie III-ligowa Wierna Małogoszcz. Mecz odbędzie się w sobotę o godz. 11 przy ul. Limanowskiego.

Zieloni Żarki 3 (2)

KS Raków 3 (1)

Bramki: 1:0 Pajkos (22.), 2:0 Kopecki (27.), 2:1 Malinowski (31.), 2:2 Kołaczyk (50.), 2:3 Popko (63.), 3:3 Frukacz (81.).

Raków: Cyruliński (46. Bruś) - Sroka, Kowalczyk (46. Żebrowski), Mastalerz (46. Ojczyk), Przybylski (46. Lechowski), Bański (46. Gliński), Lesik (46. Kołaczyk), Bielecki (46. Masłoń), Rogalski, Malinowski (46. Popko), Czok.

Na stadione w Dźbowie swoją formę testowali również piłkarze IV-ligowego KS-u Włodaru Domeksu. - Wygraliśmy 6:0 - mówi wiceprezes klubu Edward Flis. - Jesteśmy zadowoleni z wyniku. Cztery bramki strzelił Dariusz Krężel, a po jednej dołożyli Kamil Puchała i Piotr Prusko. Obydwaj w poprzednim sezonie grali w Lotniku Kościelec.

W sobotę Włodar Domex zmierzy się z WOY Opoczno (godz. 11).

W środę grali również piłkarze MKS-u Myszków. Podopieczni trenera Andrzeja Sermaka po bramkach Sebastiana Stemplewskiego, Ernesta Szyi i Daniela Rucińskiego wygrali z KS-em Balin 3:1. W sobotę myszkowianie mają się spotkać z Unią Dąbrowa Górnicza.

Sparta Lubliniec w tygodniu ograniczyła się tylko do treningów. Podopieczni trenera Kazimierza Dorożyńskiego w sobotę zagrają z Motorem Praszka.