Na kortach przy ul. Radiowej w Olsztynie odbył się Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny juniorów zorganizowany przez Warmińsko-Mazurski Związek Tenisowy i KS Budowlani Olsztyn. Rywalizowało 50 tenisistów z całego kraju. Byli wśród nich i olsztyniacy, z których najlepiej spisał się Mikołaj Borkowski. W drodze do finału Mikołaj odprawił w półfinale Jakuba Olika z TKS-u Arka Gdynia 6/4 i 7/6, zaś w rozgrywce o pierwsze miejsce okazał się lepszy od Kajetana Osucha z AZS-u Poznań - 0/6, 6/3 i 6/2.
W półfinale debla Mikołaj Borkowski wraz z Pawłem Umbrasem pokonali Kajetana Osucha i Andrzeja Hantke z AZS-u Poznań - 6/4 i 6/3. W walce o zwycięstwo Mikołaj z Pawłem odprawili Kacpra Prockiego i Marcina Powidła z Radości Warszawa 6/3 i 6/3.
Niestety pech w losowaniu spowodował, że dwaj czołowi zawodnicy Budowlanych Olsztyn opadli już eliminacjach. Już w pierwszej rundzie Paweł Umbras trafił na Adama Łagunę i pokonał kolegę, z którym ćwiczy na co dzień 6/4 i 6/4. W drugiej rundzie na Pawła czekał już Mikołaj Borkowski, który tym razem bez większych kłopotów, ograł młodszego od siebie kolegę 6/2 i 6/1.