Otwarcie sezonu kolarskiego w Kłomnicach

W rozpoczynającym kolarski sezon wyścigu wielkanocnym w Kłomnicach świetnie spisali się kolarze zawodowej grupy Knauf Team, którzy w komplecie stanęli na podium

Zawody składały się z trzech etapów. W sobotę rozegrano jazdę indywidualną na czas oraz kryterium uliczne, w niedzielę wyścig ze startu wspólnego.

W jeździe na czas wśród panów bezkonkurencyjny był późniejszy zwycięzca wyścigu Jarosław Rębiewski (Knauf), a wśród pań pierwsze miejsce wywalczyła Monika Krawczyk z Kolejarza-Jury Częstochowa.

- Przed inauguracją sezonu spędziłam trochę czasu we Włoszech - mówi zawodniczka. - Jestem dobrze przygotowana do sezonu, co wynik z Kłomnic potwierdza.

W kryterium ulicznym zwyciężył Adam Wadecki z grupy Intel-Action. Najlepszym zawodnikiem z naszego regionu był Jakub Komar z Kolejarza Jury, który uplasował się na piątym miejscu.

W trzecim, liczącym 128 km, etapie na podium stanął Wojciech Kalemba z Pagedu MBK Scout Częstochowa. Zajął drugie miejsce, ustępując jedynie Tomaszowi Kiendysiowi z Knaufa.

W klasyfikacji końcowej triumfował Rębiewski przed Tomaszem Lisowiczem i Marcinem Sapą (wszyscy Knauf). Szósty był Jakub Komar, a ósmy Dawid Krupa (Paged MBK Scout).

W grupie orlików bezkonkurencyjni okazali się reprezentanci Kolejarza Jury. Wygrał Jakub Komar przed swoim bratem Mateuszem i Krzysztofem Barczykiem. W klasyfikacji kobiet zwyciężyła Monika Krawczyk.

- Ogólnie jesteśmy zadowoleni - mówi dyrektor sportowy Pagedu MBK Scout Grzegorz Gronkiewicz. - Byliśmy widoczni w peletonie. Szykujemy się na kolejne wyścigi i wydaje mi się, że z zawodów na zawody powinno być lepiej.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.