W niedzielę na podkieleckich trasach kolarskie mistrzostwa Polski masters

Najlepsi polscy kolarze-weterani ścigać się będą w niedzielę na podkieleckich trasach w szosowych mistrzostwach Polski. Start i meta przy ul. Spacerowej w Strawczynie

Drugi raz z rzędu ta impreza odbywa się na trasach wokół Strawczyna. - Bardzo pomaga nam wójt Tadeusz Tkaczyk. Dzięki temu możemy zapewnić zawodnikom bardzo dobre warunki - mówi Adolf Kulpa z Kieleckiego Towarzystwa Cyklistów. Przed rokiem startowało 266 kolarzy-weteranów. - Teraz przyjedzie podobna liczba zawodników - informuje Kulpa.

Kolarze-weterani pokonywać będą pętlę długości 39,3 kilometra ze startem i metą przy ul. Spacerowej w Strawczynie. Zawodnicy przejadą m.in. przez Kuźniaki, Grzymałków, Porzecze i Oblęgorek. - Trasa jest szybka, selektywna. Zadowoleni będą i ci, którzy lubią górzystą trasę, jak i ci którzy wolą się ścigać po płaskich terenach - twierdzi Adolf Kulpa. Najstarsi przejadą pętlę raz, najmłodsi trzykrotnie.

Gospodarzy z KTC reprezentować będzie około 10 zawodników. Faworytami są Jerzy Kruk w IV kategorii oraz Henryk Januszek w III. - Mamy także kilku młodszych zawodników, którzy również mogą się liczyć - mówi przedstawiciel KTC.

Otwarcie mistrzostw zaplanowano na godz. 10.30. Pół godziny później na trasę wystartują pierwsi zawodnicy. Uroczyste zakończenie około godz. 17. - Choć ścigać się będziemy na drogach powiatowych i gminnych, mamy prośbę do kierowców, by zachowali ostrożność - przypomina Adolf Kulpa.