MŚ 2010. Po meczu Niemcy - Anglia. Niemieckie media: Dzięki chłopaki, to było niesamowite

Niemcy w euforii po wyeliminowaniu reprezentacji Anglii w 1/8 finału mistrzostw świata. ?Niemcy zaczarowały Anglię? - pisze SportBild.

Niemcy na MŚ - wszystko, co warto wiedzieć ?

"Ten mecz powinien trafić do książek od historii" - pisze po wysokim zwycięstwie 4:1 nad Anglią niemiecki dziennik "Die Zeit". "Radość z gry i odrobina szczęścia" - to recepta na sukces w meczu z niemcami. "Młodość rozbiła doświadczenie" - tytułuje swoją relację magazyn "Focus". "Anglicy wyMullerowani" - pisze "Der Spiegel".

"Muller wystrzelił Anglików" - pisze "Kicker" i dodaje: Niemcy pokonali Anglików aż 4:1 i przy ich wyniku bez wątpienia można postawić wykrzyknik". Grę strzelca dwóch bramek - Muller określa jako gwiazdorską.

"Niemcy pokonały Anglię ze sprzyjającym im szczęściem" - pisze największy niemiecki dziennik "Die Welt".

"To jeden z najpiękniejszych sukcesów młodego zespołu trenera Joachima Loewa. Zwycięstwo nad gwiazdami Premier League z Rooneyem i Lampardem na czele, w stylu, który cieszył oko kombinacjami podań, do którego niemieccy piłkarze nie są przyzwyczajeni" - czytamy w "Frankfurter Allgemeine Zeitung".

Niemieckie media przyznają, że gol zdobyty przez Franka Lamparda był ewidentny, ale zdaniem SportBilda to "zemsta za Wembley". Gazeta przypomina wątpliwego gola, którego przed 44 laty w finale z Niemcami dla Anglii zdobył Geoff Hurst. "Nie do pojęcia! Sędzia liniowy nawet nie zareagował" - pisze gazeta. "Bloemfontein to teraz nowe Wembley" - tytułuje relację z meczu "Sueddeutsche Zeitung".

Niemcy - Anglia 4:1. Bramki z meczu

Największa pomyłka od 'ręki Boga' Maradony?

"To najdziwniejsza decyzja sędziego w historii Mistrzostw Świata! A na pewno od 'ręki Boga' Diego Maradony!" - napisał w trakcie meczu Nick Cavell z BBC. Angielskie media zareagowały od razu na nieuznanie prawidłowo zdobytej przez Lamparda bramki.

Wrażenia naszych specjalnych wysłanników do RPA - znajdziesz na blogach Rafała Steca i Michała Pola

Historia zaśmiała się z Anglii po 44 latach  ?

Więcej o: