Złoto Polaków: 7 mln przed telewizorami!

Polscy siatkarze zebrali taką publiczność, jak piłkarze podczas meczu z Austrią na ubiegłorocznych mistrzostwach Europy. Blisko 5,7 mln widzów Polsatu oraz ponad 1 mln Polsatu Sport obejrzało niedzielny finał z Francją.

Daje to ponad 40 proc. udziału w rynku. W tym samym czasie ponad 23 proc. Polaków siedzących przed telewizorami oglądało w TVN "Taniec z gwiazdami" (3,79 mln). Poprzedni odcinek tego programu, kiedy nie grała kadra Daniela Castellaniego, śledziło 4,6 mln.

Siatkarze wygrali w niedzielę także z innymi ciekawymi pozycjami sportowymi, m.in. Ligą+ Extra w Canal+, gdzie rozmowy z kandydatami na selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski zebrały ponad 27 tys. widzów.

W sobotę, kiedy Polacy grali w półfinale z Bułgarią (2,63 mln widzów), siatkarze mieli większą konkurencję - koszykarzy w TVP2 (razem z TVP Sport 1,7 mln) oraz piłkarzy Śląska Wrocław i Legii Warszawa w Canal+ Sport (36 tys.). Rozgrywany jeszcze przed siatkarzami hit ligi angielskiej Manchester City - Arsenal zebrał około 80 tys. widzów.

Na ME siatkarzy obok finału Polaków z Francją widzowie najchętniej oglądali spotkania Rosji z Francją, Polski z Bułgarią i Polski ze Słowacją.

Polski siatkarz nie używa tępej siły, dlatego wygraliśmy mistrzostwa Europy ?

Więcej o: