Wiktoria Rawwa - wielka gwiazda Cannes

Atakująca Wiktoria Rawwa jest największą gwiazdą drużyny RC Cannes. 28-letnia zawodniczka pochodzi z Tbilisi, ale od lat związana jest z zespołem z Lazurowego Wybrzeża. W Cannes gra od dziewięciu sezonów. Od tego czasu jej zespół zdobył kilka tytułów mistrza kraju i dwa tytuły najlepszej drużyny kontynentu.

Rawwa ma na koncie dziesiątki wyróżnień i tytułów, była m.in. najlepszą siatkarką ostatniej edycji Ligi Mistrzyń, w cieniu pozostawiła sporo gwiazd największych europejskich zespołów.

Ma dwa obywatelstwa - gruzińskie i francuskie. Przed Cannes występowała na tureckich boiskach, w zespole Vakifbank Stambuł, a wcześniej w stolicy Azerbejdżanu Baku oraz w rodzinnym Tbilisi.

Koleżanki z zespołu bardzo chwalą Victorię za to, że jest skromna, nie wywyższa się i pomaga w aklimatyzacji młodym i nowym zawodniczkom.

To nie tylko świetna siatkarka, ale i piękna kobieta. W przeszłości pracowała podobno jako modelka. W internecie pojawiały się też informacje, że jest dziennikarką. - To plotki, amatorsko robię czasami zdjęcia. Może stąd się to wzięło - powiedziała nam wczoraj na lotnisku. Kibice uwielbiają jej uśmiech, a oficjalna strona internetowa klubu nazywa ją "królową europejskiej siatkówki". Ma wielu fanów nie tylko we Francji i dziesiątki fanklubów w całej Europie.

W wolnych chwilach lubi poczytać ciekawą książkę, uwielbia turystykę oraz zajmuje się prowadzeniem swojej restauracji w Cannes.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.