Rugbiści Budowlanych Łódź w finale Pucharu Polski

Rugbiści Budowlanych Łódź zagrają w finale Pucharu Polski. Decydujące spotkanie nie odbędzie się jednak za tydzień, ale dopiero w nowym sezonie.

Wszystko dlatego, że drugim finalistą zostali Budowlani Olsztyn, którzy pokonali Juvenię Kraków. Olsztynianie występują w drugiej lidze i wywalczyli sobie prawo gry w barażach o ekstraklasę. A ich pojedynek z Posnanią zaplanowano na 5 lipca, czyli w terminie finału Pucharu Polski. - Dla naszego przeciwnika liga jest ważniejsza, więc najprawdopodobniej mecz zostanie przełożony na przyszły sezon - mówi Grzegorz Białkowski, kierownik drużyny Budowlanych Łódź. - Z nieoficjalnych źródeł wiem, że zagramy w sierpniu, tydzień przed inauguracją ekstraklasy.

W półfinale przeciwnikiem łodzian był AZS AWF Gdańsk. - Było trochę nerwów, ale generalnie nie było czego się bać - opowiada kierownik drużyny. - Kontrolowaliśmy grę, a trener był zadowolony ze swoich podopiecznych. Co ciekawe, w przerwie w ogóle nie miał żadnych uwag do zawodników.

Z powodu kontuzji boisko musieli opuścić Bartłomiej Kraska i Bartosz Białkowski. Na szczęście urazy nie były groźne i obaj nie muszą robić sobie przerwy w treningach.

Po meczu Budowlani spieszyli się do Łodzi, ponieważ w klubie solenizanci urządzali przyjęcie imieninowe. W drużynie jest aż czterech Piotrów - Gomulak, Zabłocki, Mrowicki i Serafin.

AZS AWF Gdańsk - Budowlani Łódź 11:20 (6:13)

Punkty dla łodzian: Zając, Cisak, Prach, Kraska po 5.

Budowlani: Hotowski - Maciejewski, Struszczyk, Gomulak, Zając - Kraska - Pabjańczyk - Szyburski, Gil, Królikowski, Białkowski, Prach, Cisak, K. Serafin, Fortuna oraz Rawecki, A. Mrowicki, Zabłocki, Lublin, Walczak.

Copyright © Agora SA