Przed Galą Boksu Zawodowego

Boks. W piątek w lubelskiej hali MOSiR odbędzie się Gala Boksu Zawodowego, podczas której rozegrany zostanie pojedynek o tytuł międzynarodowego mistrza Polski w wadze junior średniej. Początek zawodów o godz. 19.

W programie przewidziano rozegranie pięciu walk. Oczywiście jego gwoździem będzie walka w kat. 69,9 kg pomiędzy Marcinem Piątkowskim (Polska) i Hiszpanem Antonio Postigo. Pojedynek odbędzie się na dystansie X rund. Rywal Polaka nie jest już młodzieniaszkiem, gdyż liczy sobie 38 lat. Polak jest o 11 lat młodszy, ale trzeba pamiętać, że w boksie zawodowym nawet do pasów mistrza świata pretendowali zawodnicy dużo starsi od Postigo. W profesjonalnej karierze Piątkowski stoczył 10 walk, z których osiem wygrał.

- Taka gala odbędzie się po raz pierwszy w historii boksu na Lubelszczyźnie - informuje Waldemar Zduńczuk, prezes LOZB, służący swym doświadczeniem w przygotowaniu imprezy. - Organizatorem jest grupa Panix Europe. Trenerem jej jest wielce zasłużony dla polskiego boksu Andrzej Gmitruk. Mam nadzieję, że po wielu latach przerwy w oglądaniu spotkań bokserskich w Lublinie kibice nie wyjdą z hali zawiedzeni.

Warto dodać, że Andrzej Gmitruk przez wiele lat był trenerem reprezentacji Polski. Prowadził także stołeczną Legię. Podczas swojej pracy szkoleniowej prowadził tak znanych pięściarzy jak: Bogdan Gajda, Dariusz i Krzysztof Kosedowscy, Henryk Petrich i najsławniejszy z nich Andrzej Gołota. Przez kilka lat dzisiejszy trener i jednocześnie menedżer grupy Pnix Europe prowadził reprezentację Norwegii.

Zestaw par:

Godz. 19 - waga junior półśrednia (63,5 kg): Dawid Kowalski (Polska) - Mazen Girke (Niemcy) - VI rund

Godz. 19.30 - waga lekka (61 kg): Geir Inge Joergensen (Norwegia) - Mihaly Stan (Rumunia) - VI rund

Godz. 20.05 - waga półśrednia (66, kg) Marcin Biskupski (Polska) - Ceng Uluk (Turcja) - IV rundy

Godz. 20.27 - waga superśrednia (76,2 kg): Gerard Zdziarski (Polska) - Anton Fedjunin (Łotwa) - VI rund

walka wieczoru o Międzynarodowe Mistrzostwo Polski

Godz. 20.57 - waga junior średnia (69,9 kg) - Marcin Piątkowski (Polska) Antonio Postigo (Hiszpania) - X rund

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.