Nowa gra w świecie Minecrafta. Premiera już w przyszłym roku

Już na wiosnę 2023 roku gracze będą mieli okazję ponownie zanurzyć się w otchłań Minecrafta za sprawą zupełnie nowej gry osadzonej w klimacie sześciennego świata. Tym razem będzie to zupełnie nowy tytuł o zabarwieniu strategicznym.

Z czym kojarzy się Minecraft? Sześcienny świat i nieskończone możliwości eksploracji oraz dawania ujścia swojej kreatywności. Gra pierwotnie stworzona przez "Notcha" aktualnie jest własnością Microsoftu, które tworzy w świecie przyjemnego survivalu kolejną grę fabularną. Tym razem postawiono na klimaty strategii.

Zobacz wideo Zarządzanie e-sportem. Dzień z życia studenta

Poznaliśmy więcej szczegółów

O Minecraft Legends po raz pierwszy usłyszeliśmy na początku bieżącego roku wraz z oficjalną zapowiedzią gry. Wówczas nie podawano jednak konkretnych informacji. To zmieniło się dopiero podczas niedawnego wydarzenia Minecraft Live 2022, podczas którego otrzymaliśmy więcej informacji o samej grze, jak i jej zawartości.

Minecraft Legends, strategiczna gra akcji osadzona w sześciennym świecie, pojawi się na komputerach osobistych, a także konsolach: Xbox, PlayStation oraz Nintendo Switch. Jej daty premiery nie uściślono, jednak podano konkretny zakres: wiosna 2023 roku. Dodatkowo pokazano pierwszy zwiastun gry, który nieco światła na fabułę: zadaniem gracza będzie obronić świat przed nadciągającymi z Netheru Piglinami.

Minecraft to potężna marka

Pierwotna wersja Minecrafta powstała w domowym zaciszu jednego człowieka, aby aktualnie stać się najchętniej kupowaną grą na świecie. Według zestawień sprzedano blisko 240 milionów kopii Minecrafta. Fotel lidera jest wysunięty daleko poza resztę stawki, wszak znajdujące się na 2. miejscu GTA V sprzedało się w liczbie o jedną trzecią mniejszej od sześciennego sandboksa.

Powodów sukcesu i popularności Minecrafta należy doszukiwać się w jej charakterystyce. To gra skazana na sukces, wciągająca, pobudzająca kreatywność - a przede wszystkim - dostosowana do odbiorców w każdym wieku, niezależnie od płci czy upodobań. Aktualnie Minecraft przeżywa drugie życie za sprawą sceny speedrunowej, czyli przechodzenia gry na czas, a także licznych modyfikacji urozmaicających rozgrywkę.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.