Gratka dla fanów człowieka-pająka. Nowy Spider-Man zmierza na pecety

Na komputery stacjonarne trafi kolejna gra o człowieku-pająku. Spider-Man: Miles Morales ukaże się już 18 listopada. Gra zachwyci oprawą graficzną, co zdradza nowy zwiastun produkcji Insomaniac Games.

Jednym z najmocniejszych argumentów do zakupu PlayStation ponad konkurencyjną konsolę od Microsoftu czy komputery osobiste, były tytułu ekskluzywne. W najbliższym czasie jednak kolejny z nich trafi na pecety. Tym razem to kontynuacja przygód człowieka-pająka, Spider-Man: Miles Morales.

Zobacz wideo "Furman" z Lecha Poznań triumfatorem Ekstraklasa Games

Znamy dokładną datę premiery

Spider-Man: Miles Morales pojawi się na komputerach osobistych już 18 listopada. Nie jest to zaskoczeniem, wszak studio odpowiedzialne za stworzenie gry, Insomaniac Games, zapowiedziało to jeszcze w wakacje. W sierpniu na komputery osobiste trafiła także poprzednia odsłona cyklu, czyli Marvel’s Spider-Man Remastered.

 

Wraz z ujawnieniem oficjalnej daty w sieci opublikowano zwiastun wideo produkcji. Jego zadaniem było przedstawienie wszystkich funkcji, które będzie zawierać gra. To między innymi wykorzystanie technologii ray-tracingu, a także odblokowany licznik klatek na sekundę, co jest odmianą względem konsolowej wersji gry, która zadebiutowała jeszcze w 2020 roku na konsole PlayStation 4 i PlayStation 5.

PlayStation PlusDarmowe gry wcale nie są darmowe. Potrafią sporo kosztować

Zadziała na pecetach o różnej specyfikacji

Wymagania sprzętowe Spider-Man: Miles Morales znajdziemy między innymi na platformie Steam. Te nie przedstawiają się na zbyt wygórowane, jednak należy pamiętać, że wykorzystanie technologii ray-tracingu przy dobrych ustawieniach graficznych będą wymagać znacznie lepszego sprzętu niż wskazane poniżej.

Minimalne wymagania systemowe:

  • Procesor Intel Core i3-4160 lub odpowiednik AMD,
  • 8GB pamięci RAM,
  • Karta graficzna NVIDIA GTX 950 lub AMD Radeon RX 470,
  • 75GB wolnego miejsca na dysku twardym.

Zalecane wymagania systemowe:

  • Procesor Intel Core i5-4670 lub AMD Ryzen 5 1600,
  • 15GB pamięci RAM,
  • Kara graficzna NVIDIA GTX 1060 w wersji 6GB Lub AMD Radeon RX 580 w wersji 8GB,
  • 75GB wolnego miejsca na dysku twardym, rekomendowany dysk SSD.

Jak natomiast rysuje się cena gry? Według Steama w wersji przedsprzedażowej należy zapłacić 219 złotych. Jak na tak dobry tytuł, nie jest to wiele. Z drugiej strony nie płacimy za coś zupełnie nowego, lecz odświeżoną wersję gry sprzed kilku lat. Dla fanów Spider-Mana to jednak zdecydowanie kwota do przełknięcia.

Fall GuysFall Guys zmierza w złym kierunku. Tak uważają gracze

Więcej o: