Rok przed World Games 2017: Wrocław zaczyna promocję igrzysk sportów nieolimpijskich

Na rok przed rozpoczęciem Igrzysk Sportów Nieolimpijskich Wrocław rozpoczyna kampanię promocyjną i informacyjną. The World Games zostaną przeprowadzone od 20 do 30 lipca 2017.

- The World Games będą największą multidyscyplinarną imprezą sportową, jaką kiedykolwiek zorganizowano w Polsce - podkreśla Marcin Przychodny, prezes Komitetu Organizacyjnego TWG 2017. - Dlatego w czasie wakacji chcemy wrocławianom stworzyć możliwość poznania wielu dyscyplin, w których będzie prowadzona rywalizacja podczas igrzysk. Stąd cykl imprez pod hasłem "One Year To Go". To pewnego rodzaju przedsmak tego, co się wydarzy u nas za rok - zaznacza Przychodny.

W lipcu oraz w sierpniu zaplanowano wiele imprez sportowych, muzycznych, specjalistycznych warsztatów oraz treningów z mistrzami w poszczególnych konkurencjach.

Główne wydarzenia zaplanowano na weekend między 22 i 24 lipca. Wówczas, w piątek 22 lipca, na Pergoli przy Hali Stulecia rozpoczną się warsztaty sportów The World Games, a wieczorem w tym samym miejscu dojdzie do otwarcia Letniej Olimpiady Młodzieży. W tym roku olimpiadę włączono do cyklu imprez promujących igrzyska sportów nieolimpijskich.

Następnego dnia - również przy Pergoli - zorganizowany zostanie premierowy pokaz fontanny multimedialnej o tematyce World Games 2017.

W ten sam weekend we Wrocławiu rozgrywany będzie finałowy turniej o Puchar Europy w futbolu amerykańskim. O to trofeum powalczy drużyna Panthers Wrocław, która 22 lipca w półfinale zmierzy się z Danube Dragons. W drugim pojedynku półfinałowym dojdzie do starcia Koc Rams z Milano Seamen.

Zwycięzcy par półfinałowych w niedzielę 24 lipca spotkają się w meczu finałowym na stadionie przy ul. Oporowskiej.

Natomiast na 30 lipca zaplanowano wielki finał "One Year To Go". Wówczas na pl. Wolności odbędzie się impreza połączona z koncertami kilku zespołów muzycznych: Kortez, Bokka, Xxanaxx i Gromee. Wstęp na koncerty jest bezpłatny.

- Podczas World Games w 2017 roku na placu Wolności stworzymy Strefę Kibica, dlatego teraz chcemy tam przetestować pewne kwestie bezpieczeństwa, techniczne oraz organizacyjne - tłumaczy Kacper Cecota, rzecznik Komitetu Organizacyjnego TWG 2017.

A już od tego weekendu do końca sierpnia prowadzone będą zajęcia pod hasłem: "Trenuj z Mistrzem The World Games". Poprowadzą je zawodnicy uprawiający dyscypliny World Games. Każdy może wtedy przyjść i poćwiczyć ze sportowcem.

Treningi poprowadzą m.in. Magda Nowakowska (karate), Jolanta Sobieraj (aerobik sportowy), Marta Wojtkowska (bule), Patryk Matkowski (futbol amerykański), Michał Turyński (kick-boxing) oraz Paweł Rańda (wioślarstwo). Miejscem treningów stanie się wrocławski Park Południowy. Jedynie zajęcia wioślarskie przeprowadzone zostaną na przystani przy Wybrzeżu Wyspiańskiego.

- Karate ma wymiar ogólnorozwojowy. Poza tym jest dyscypliną bez barier wiekowych, którą zaczynają uprawiać już dzieci w przedszkolu - zachęca do treningów Magda Nowakowska, mistrzyni Europy w tej dyscyplinie.

- Każdemu wytłumaczymy podstawy futbolu amerykańskiego oraz zaprezentujemy niektóre zagrania - mówi Patryk Matkowski, skrzydłowy Panthers Wrocław oraz reprezentacji Polski.

Co ciekawe, treningi poprowadzi także Maciej Janowski, żużlowiec Betardu Sparty Wrocław, reprezentant Polski, który jest jednym z ambasadorów World Games 2017. Ale nie będą to oczywiście ćwiczenia z jazdy na torze żużlowym, tylko zajęcia na siłowni, co jest jednym z elementów treningu żużlowca.

Organizatorzy The World Games dokładne godziny i miejsca spotkań (w zależności od warunków pogodowych) będą publikować na stronie internetowej www.theworldgames2017.com, na stronie www.go.wroclaw.pl oraz na www.facebook.com/TWG2017

Harmonogram One Year To Go:

22 lipca - Warsztaty sportów The World Games

Hala Stulecia/Pergola, 16-20.

22 lipca - Ceremonia Otwarcia Letniej Olimpiady Młodzieży

Hala Stulecia/Pergola, 20.30-22.00

22 lipca - Półfinały F4 Europejskiej Ligi Mistrzów w futbolu amerykańskim

stadion przy ul. Oporowskiej: 13.00 Koc Rams - Milano Seamen; 19.00 Panthers Wrocław - Danube Dragons

23 lipca - Warsztaty sportów The World Games 2017

Hala Stulecia/Pergola, 10-18

23 lipca - Dzień medialny z Panthers Wrocław

Hala Stulecia/Pergola

23 lipca - Premierowy pokaz fontanny multimedialnej o tematyce TWG2017

Hala Stulecia/Pergola, 22.00

24 lipca - mecz finałowy Europejskiej Ligi Mistrzów w futbolu amerykańskim

Stadion przy ul. Oporowskiej, 14.00

26-29 lipca - Warsztaty sportów The World Games 2017

plac Społeczny, 12-20.

30 lipca - Finał One Year To Go

Kortez, Bokka, Xxanaxx, Gromee

plac Wolności, otwarcie bram o 16.00

wstęp wolny

Trenuj z Mistrzem The World Games

LIPIEC

9.07 (sobota) Paweł Rańda (wioślarstwo) - przystań Politechniki Wrocławskiej, ul. Wybrzeże Wyspiańskiego, godz. 11.

16.07 (sobota) Michał Turyński (kick-boxing), Park Południowy

23.07 (sobota) Michał Turyński (kick-boxing), Hala Stulecia/Pergola, Park Południowy

31.07 (niedziela) Marta Wojtkowska (bule), Park Południowy

SIERPIEŃ

6.08 (sobota) Jolanta Sobieraj (aerobik sportowy), Park Południowy

7.08 (niedziela) Magda Nowakowska (karate), Park Południowy

13.08 (sobota) Magda Nowakowska (karate), Park Południowy

14.08 (niedziela) Marta Wojtkowska (bule), Park Południowy

20.08 (sobota) Jolanta Sobieraj (aerobik sportowy), Park Południowy

21.08 (niedziela) Patryk Matkowski (futbol amerykański), Park Południowy

27.08 (sobota) Patryk Matkowski (futbol amerykański), Park Południowy

28.08 (niedziela) Paweł Rańda (wioślarstwo), przystań Politechniki Wrocławskiej, ul. Wybrzeże Wyspiańskiego.

UWAGA:

Daty treningów Macieja Janowskiego są uzależnione od startów zawodnika w lidze polskiej, szwedzkiej i drużynie narodowej. Zostaną podane z możliwie największym wyprzedzeniem.

Dokładne godziny i miejsca spotkań (w zależności od warunków pogodowych) będą na bieżąco publikowane na stronie www.theworldgames2017.com , na www.go.wroclaw.pl oraz nawww.facebook.com/TWG2017

Sporty TWG 2017 we Wrocławiu

19-20 lipca - Panthers Wrocław

CH Magnolia

25-31 lipca - Polish Open w Bowlingu

Sky Bowling

31 lipca-6 sierpnia - Mistrzostwa Świata Juniorów Ultimate Frisbee

Pola Marsowe

6 i 20 sierpnia - Dni TWG2017 w Aquaparku

Więcej o: