Warta Poznań poznała terminarz II ligi. Inauguracja z Kotwicą Kołobrzeg jeszcze w lipcu

PZPN ogłosił ramowy terminarz II ligi w sezonie 2016/17. Warta Poznań, która wywalczyła sobie awans pokonując w barażu Garbarnie Kraków, swój pierwszy mecz zagra 29/30 lipca u siebie z Kotwica Kołobrzeg.

Warta Poznań po dwuletnim pobycie w III lidze (czwarty poziom rozgrywkowy) powróciła na szczebel centralny. Zarówno w sezonie 2014/15, jak i 2015/16 Zieloni wygrali swoją trzecioligowa grupę, ale to nie wystarczało do awansu. PZPN ustalił bowiem, że zwycięzcy wszystkich makroregionalnych grup będą grali między sobą baraże. Przed rokiem warciarze przegrali je z Polonia Bytom, w minionym sezonie Warta pokonała jednak Garbarnie Kraków i awansowała do II ligi.

Wiadomo już, że nowy drugoligowy sezon rozpocznie się 29/30 lipca. Warciarze w pierwszej kolejce podejmą Kotwicę Kórnik, w drugiej czeka ich wyjazd do Rakowa Częstochowa, a już w trzeciej serii gier przyjdzie im się zrewanżować Polonii Bytom za przegrany baraż sprzed roku. W czwartej kolejce Zieloni zmierzą się z Odrą Opole, a w piątej będą podejmować Polonię Warszawa.

Cały ramowy terminarz II ligi na sezonu 2016/17 - TUTAJ .

Więcej o: