Losowanie ME piłkarek ręcznych. Polki w mocnej grupie

W Goeteborgu Odbyło się losowanie grup finałowych Mistrzostw Europy w piłce ręcznej kobiet. Reprezentacja Polski trafiła do grupy B.

Biało-czerwone, które są aktualnie czwartą drużyną świata trafiły na niezwykle wymagające rywalki, bo przyjdzie im się zmierzyć z reprezentacjami Holandii - wicemistrzem świata, Francji i Niemiec. Warto dodać, że w ceremonii losowania wzięła udział rozgrywająca lubelskiego MKS Selgros i polskiej kadry narodowej Iwona Niedźwiedź. Zresztą w kadrze narodowej gra kilka zawodniczek z prowadzonej przez trener Sabinę Włodek drużyny mistrza Polski, jak m.in.: Joanna Drabik, Weronika Gawlik, Marta Gęga czy Agnieszka Kocela. - Mistrzostwa Europy to ciężki turniej, mocniejszy nawet od mistrzostw świata - twierdzi Iwona Nabożna, asystent trenera reprezentacji Polski. - Natomiast patrząc na wyniki losowania można powiedzieć, że każda z tych grup jest mocna. Nasza jest bardzo trudna, ale nie można załamywać rąk, bo każdy z tych zespołów jest do pokonania. Z pewnością dodatkowy smaczek będzie miało nasze spotkanie z Niemkami, które teraz prowadzi doskonale znany w naszym kraju Michael Biegler - do niedawna trener męskiej reprezentacji Polski. Zresztą w naszym zespole też nastąpi zmiana szkoleniowca, ale następca Kima Rasmussena nie jest jeszcze znany. I dodaje: -Najważniejsze jest teraz, aby zawodniczki stawiły się zdrowe na najbliższe zgrupowanie i szybko pojęły filozofię gry nowego szkoleniowca.

Przypomnieć też warto, że na ostatnich mistrzostwach świata, Francja zajęła siódmą pozycję, a drużyna niemiecka była 13.

Finały odbędą się w czterech szwedzkich miastach: Sztokholmie, gdzie będzie grała grupa A, Kristianstadzie (grupa B), Malmoe (grupa C) i Helsinborgu (grupa C). Do dalszej fazy turnieju awansują trzy najlepsze drużyny z każdej grupy.

Turniej zostanie rozegrany od 4 do 18 grudnia 2016 roku.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU

Grupy ME 2016

Grupa A: Szwecja, Serbia, Hiszpania, Słowenia.

Grupa B: Holandia, Francja, Niemcy, Polska.

Grupa C: Czarnogóra, Węgry, Dania, Czechy.

Grupa D: Norwegia, Rosja, Rumunia, Chorwacja.

źródło: Okazje.info