Rosyjska para Dimitrij Żarkow-Olga Kulikowa Mistrzami Europy w Tańcach Standardowych [DUŻO ZDJĘĆ]

Dimitrij Żarkow-Olga Kulikowa z Rosji zostali mistrzami Europy w tańcach standardowych. Zawody rozegrano we Wrocławiu.

Faworyci potwierdzili dominację na europejskich i światowych parkietach. W wypełnionej kibicami Hali Stulecia nie zostawili swoim rywalom wątpliwości, kto był tego wieczoru najlepszy. Za każdy turniejowy taniec - walc wiedeński, angielski, tango, fokstrota i quickstepa otrzymali od sędziów najwyższe noty.

Zobacz wideo

Rosyjska para to aktualni mistrzowie świata i liderzy światowego rankingu. W ścisłym finale, w którym wystąpiło 6 par, pokonali Litwinów Evaldasa Sodeikę i Ievę Zukauskaite

Na najniższym stopniu podium stanęła inna litewska para Vaidotas Lacitis - Veronika Golodnewa. Najlepsza polska para Giuseppe Longarini-Katarzyna Kapral dotarła do półfinału. Ostatecznie zajęła 11 miejsce. Druga polska para Michał Zacharewicz-Katarzyna Czyżyk zajęła 18 miejsce wśród 59 startujących.

Zawody były najważniejszym w tym roku tanecznym wydarzeniem w Polsce a jednocześnie imprezą testową przed przyszłorocznymi Igrzyskami Sportów Nieolimpijskich The World Games 2017. W lipcu przyszłego roku we Wrocławiu zobaczymy najlepsze pary świata w tańcach standardowych, ale także w latynoamerykańskich, salsie i rock'n'rollu akrobatycznym. W tej ostatniej dyscyplinie sportu trzykrotnymi mistrzami świata i zdobywcami złotego medalu na The World Games w 2009 roku jest polska para Anna Miadzielec i Jacek Tarczyło.

Więcej o: