Działacze z Częstochowy i Borowna w siatkarskich władzach. Mamy też delegata na zjazd PZPS

W Śląskim Związku Piłki Siatkowej odbyły się wybory. Nowym prezesem został Marcin Weiner, który o zwycięstwo rywalizował z Grzegorzem Wagnerem. W zarządzie ŚZPS i Komisji Rewizyjnej są prezesi klubów z Częstochowy i Borowna. Częstochowa ma też swojego delegata na zjazd w PZPS.

Marcin Weiner pokonał ubiegającego się o fotel szefa związku Grzegorza Wagnera 92:37. Działaczy związanych z Częstochową i regionem częstochowskim powołano do zarządu ŚZPS. We władzach znalazł prezes i trener LKPS-u Borowno Jacek Staniewski oraz Piotr Stolarski z Częstochowianki. W Komisji Rewizyjnej działać będzie z kolei prezes Exact Systems Norwida Częstochowa Krzysztof Wachowiak.

Podczas zebrania w Katowicach głosowano również na delegatów na Walne Zebranie w Polskim Związku Piłki Siatkowej, które wybierze m.in. nowego prezesa PZPS. Region częstochowski zgłosił trzech przedstawicieli: Konrada Pakosza, Rafała Pośpiecha i Krzysztofa Wachowiaka. W wśród 9 delegatów na zjazd znalazł się tylko Rafał Pośpiech, który uzyskał piąty wynik - 69 głosów.

Więcej o: