Koszykarze Stelmetu BC tylko raz w CRS! Oto cała przedsezonowa droga

Już w piątek w Gliwicach mistrzowie Polski ze Stelmetu BC Zielona Góra rozegrają pierwszy próbny mecz przed sezonem, w którym czeka ich walka w Eurolidze i zadanie obrony złota. Kiedy drużynę Stelmetu BC zobaczymy w ich zielonogórskiej twierdzy CRS? W czwartek 24 września zielonogórski zespół, prawdopodobnie już w kompletnym składzie, podejmie Albę Berlin.

W Zielonej Górze trener Saso Filipovski ma już na treningach wszystkich obcokrajowców, w polskiej części drużyny brakuje jednak czterech reprezentantów Polski: Łukasza Koszarka, Przemysława Zamojskiego, Karola Gruszeckiego, Mateusza Ponitki. Oni w weekend zaczną walkę w grupowej fazie mistrzostw Europy. Kiedy dołączą do Stelmetu BC? To zależy od wyników. Jeżeli polska kadra zawali mistrzostwa i utknie już na etapie pierwszej fazy grupowej, reprezentanci będą wolni już wieczorem 10 września.

Polacy zagrają na Eurobaskecie w Montpellier z: Bośnią i Hercegowiną (sobota 5 września, godz. 15), Rosją (niedziela 6 września, godz. 15), Francją (poniedziałek 7 września, godz. 21), Izraelem (środa 9 września, godz. 17.30), Finlandią (czwartek 10 września, godz. 15). Do kolejnej fazy awansują z tego grona cztery czołowe ekipy. I gdyby biało-czerwonym dobrze się wiodło, zostaną we Francji może nawet do 20 września. Klubowi koledzy Koszarka, Zamojskiego, Gruszeckiego i Ponitki będą już wówczas po kilku turniejach, bardzo solidnej porcji sparingów.

4-6 września Stelmet BC wystąpi w Gliwicach , gdzie zmierzy się z zespołami: Nova Huta Ostrawa, MKS Dąbrowa Górnicza, Rosa Radom. 10-12 września mistrzowie Polski zagrają w Słowenii , ich przeciwnicy to: Helios Domzale, Lokomotiv Kubań Krasnodar, Krka Nove Mesto. 18-20 września Stelmet BC wyprawia się do Bonn , a tam spotka się z Bayernem Monachium i Telekomem Bonn. 24 września okazja dla kibiców w Zielonej Górze w hali CRS o godz. 19 Stelmet BC zmierzy się z Albą Berlin. Dwa dni później zespoły rozegrają rewanż w Berlinie.

Więcej o: