Polska przegrywa z Brazylią 1:3 na inaugurację Ligi Światowej [ZAPIS RELACJI]

Jak zaczynać Ligę Światową to z przytupem. Obrońca tytułu (tak, to my) kontra drużyna od lat uważana za najlepszą na świecie. Niby bez Murilo, niby w odmłodzonym składzie, niby mówią, że faworytem jest Polska, ale my swoje wiemy, będzie ciężko. I tak właśnie było, ale za to niedziela, ale za to niedziela...

ODŚWIEŻ RELACJĘ

KONIEC To nie był dobry mecz biało-czerwonych. Popełnialiśmy dużo błędów, brakowało nam płynności gry i pierwszego ataku (wiecie, studia nie będzie, to musimy być teraz takim Waszym małym Irkiem Mazurem). Graliśmy zrywami, a tych wystarczyło tylko na jednego seta. Ale pamiętajcie, to dopiero początek drogi, wierzymy, że z formą reprezentacji będzie z meczu na mecz coraz lepiej. Natenczas żegna się już z Wami i na niedzielę zaprasza red. ruby blue.

A jeśli mimo wszystko jest Wam smutno, pamiętajcie, nie ma lepszej okazji do picia niż mecze reprezentacji Polski w piłce nożnej. Do usłyszenia!

20:12 Koniec. Przegrywamy trzeciego seta 15:25, a całe spotkanie 1:3.

20:12 Jeszcze Kypek, 14:24.

20:11 Kurek obija piłkę o blok, a te leci leci leci, że i dach Stadionu Narodowego by rozsunęło. Ale to już takie ostatnie łabędzie podrygi, Brazylia ma piłkę meczową.

20:10 Po pojedynczym bloku na Wronie już 3. 2.

20:09 Duet Drzyzga-Możdżonek znowu zaskakuje, Kurkowi aż tak do domu się nie spieszy bo zalicza udany blok, niestety Magneto psuje zagrywkę i Canarinhos zostały już tylko 4 punkty do zakończenia meczów.

20:08 Kurek przegrywa pikę sytuacyjną na siatce i robi minę jakby już chciał iść do domu ustawić smutny status na Facebooku.

20:07 Możdżonek z krótkiej, Lucas jeszcze ładniej. Desperacki czas dla AA. Bo to już 11:19.

20:05 Drzyzga junior psuje zagrywkę, Drzyzdze seniorowi łamie się głos, dziewczętom zgromadzonym na Torwarze podnosi w reakcji na pojawienie się na boisku Michała Winiarskiego.

20:04 Zimny Konarski za Bartmana, Drzyzga za Żygadło. To już ostatni dzwonek, taki naprawdę ostatni. 9:17.

20:03 No i gdzie jest Vanny i jego karabinek kiedy go potrzebujemy?

Giovanni Miale i Andrea AnastasiGiovanni Miale i Andrea Anastasi siatkarskaliga.tv

(Tylko w drugą stronę Vanny).

20:02 Bronimy, asekurujemy, Kubiak uwija się jak wiecie kto wiecie gdzie, ale wszystko na nic, Vissotto kończy kontrę. A Lucas blokuje Bartmana. To już 16:9.

20:01 Kypek psuje zagrywkę, atak Bartmana wraca mu pod nogi. 9:14.

19:59 Bartek Kurek postanowił popełnić wszystkie możliwe błędy w pięć minut i uderza w antenkę, na szczęście wcześniej w siatkę wpadł Rissotto, do czego się nawet (po wideo-weryfikacji) przyznał.

19:58 Kurek wpada w siatkę, a set uciekam nam co raz dalej, co raz szybciej. Za nogi łapie go za moment skutecznym atakiem Zibi, ale odpowiedź Brazylijczyków nie pozostawia złudzeń. 7:12.

19:56 Jest dobre przyjęcie, ale nie ma kończącego ataku. Vissotto na kontrze jest jak najbardziej. Bartman plasuje, nie pozwalamy odjechać. Nawet mogliśmy się zbliżyć, ale Zibi przestraszył się na kontrze i nic z tego nie wyszło. Lucas psuje zagrywkę, ale to wciąż 4 punkty w plecy. 6:10.

19:53 Bartman w aut, Lucarelli trafia Kurka z zagrywki, a w rezultacie przegrywamy na pierwszej przerwie technicznej, nie Andrzej, teraz nie pokazuje, czterema punktami.

19:52 Jest atak Bartmana, jest też niestety zepsuta zagrywka Wrony (który został na boisku). Lucarelli "przedziera nam się", 4:6.

19:50 Znowu źle wchodzimy w seta. Kolejna próba ataku ze skrzydła obija się jak od ściany, AA prosi o czas.

19:45 I proszę, Dante od razu psuje zagrywkę. Niestety Kubiak na wspomnienie 28 talerzy sushi nieco się rozprężył i nie skończył dwóch ataków, dokładamy nieczyste odbicie i jest już 1:3.

19:45 Najwyraźniej zdjęcia jedzących siatkarzy między setami dobrze wpływają na wynik, dlatego kontynuujemy serię wrzucając największą ilość jedzenia jaka kiedykolwiek została zjedzona przez siatkarzy w jednym czasie.

Giovanni Miale i Andrea Anastasi

19:44 Lucas psuje zagrywkę!!! 25:22!!!

19:43 Wallace, jeszcze się bronią 24:22.

19:42 Zablokowany! Powiedziałybyśmy Wam kto, ale Tomasz Swędrowki krztusi się w radosnym okrzyku. Brazylijczycy jeszcze sprawdzają, ale panowie, nie ma czego. Piłka setowa!

19:40 Bohater seta prawie zaliczył teraz udany blok, ale jeszcze nie tym razem. Na siatce wciąż nie do zatrzymania.

BLOKKKKKK!! KUBIAK, MOŻDŻONEK!!! To już dwa punkty przewagi, trener Rezende prosi o czas. 23:21!

19:39 Kubiak na dwa razy, ale skutecznie! Nie zepsujmy tego!

19:38 Andrzej Wrona, wejście wrony smoka! Blok w takim momencie! Brawo! 20:19, po ataku *długiego nazwiska* znowu remis.

19:36 Ech, niedobrze, niedobrze. Nowakowski dostaje za niską piłkę i robi to, co zazwyczaj robi się z za niskimi piłkami. Po przerwie na żądanie AA, Kurek trafia w blok i nagle zrobiło się 18:19.

19:34 Cały czas szarpiemy, jedziemy pod górkę, ale jakoś się trzymamy (jak podsumował właśnie komentator). Eder skutecznie ze środka, 19:17.

19:32 Niestety super zagrania cały czas przeplatamy głupimi błędami. Najpierw Kubiak, później solidarnie Bartman. Zibi, na szczęście, drugi raz się nie myli.

19:30 Michał Kubiak robi nam teraz wynik, sędziowie znowu oceniają kontrowersyjną sytuację na korzyść Polski, Dante z wrażenia myli się w ataku, a w rezultacie schodzimy na drugą przerwę techniczną z przewagą, no Andrzej pokaż, ile?

embed

19:29 Czy ktoś mógłby powiedzieć Wojciechowi Drzyzdze, że wygrywamy?

19:27 Przeciąg zrobił im tymczasem Michał Kuniak, trochę pomógł nam sędzia, trochę huknął Bartman i mamy po 13:10!

19:26 Brazylijczycy przerywają grę, bo przeszkadzają im otwarte drzwi. Oj Zibi Bartman to Was zaraz zrobi orzeźwienie.

 

19:22 Lucarelli po tym przyjęciu zagrywki Kurka narobi sobie wrogów nie tylko wśród nielubiących długich nazwisk redaktorek. "Visotto" również nie należy do moich ulubionych, ale w towarzystwie "blok!" "Kubiak!" "wychodzimy na prowadzenie!", mogę pisać je godzinami. 10:9.

19:19 Najdłuższe nazwisko na boisku uderza w aut. A Możdżonek puszcza cichego balona zabójcę z zagrywki i coraz lepiej to wygląda. By zaraz potem wyglądać znowu źle. Ale dwa punkty straty to jeszcze przecież nic. 6:8.

19:17 Coś się ruszyło, coś bronimy, pracujemy w bloku i kończymy kontrę. Ale Brazylijczycy nic sobie z tego nie robią i ciągle cisną ataki ze skrzydła. My spróbowaliśmy środkiem i skończyło się kosą (nie mylić z Kosą) Magneto. 4:6.

19:15 Wreszcie, wreszcie, wreszcie! Vissotto zablokowany, mamy pierwszy punkt, czwarty dla gości zdobywa Dante.

19:14 Szybko poszło z pierwszym czasem na żądanie AA. 0:3.

19:12 Nie ma to jak wklejać zdjęcia jedzących siatkarzy zamiast zjeść. I teraz jestem jeszcze bardziej głodna. I Polska ciągle przegrywa 2:0. I w setach i w punktach w trzeciej partii.

19:09 To co, smacznego!

Dragan Stavica, Cristian Savani i nutellaDragan Stavica, Cristian Savani i nutella facebook.com

embed
embed

19:08 A czy zawodnicy z trybun mogą wchodzić do szatni?

Dragan Stavica, Cristian Savani i nutella

19:03 Tak! Będzie 10 minut przerwy przed trzecim setem (niektórzy są tu głodni). Ktoś będzie musiał zmobilizować naszych w szatni.

reprezentacja Polski siatkarzyreprezentacja Polski siatkarzy fot. Michał Bedner / Agencja Wyborcza.pl

Zibi Bartman + OkocimZibi Bartman + Okocim ciacha.net

19:00 No to się żegnamy. 20:25.

18:59 No i będzie piłka setowa. O ile Andrea Anastasi nie wtoczy na boisko kilku wielkich dmuchanych zielonych piłek , z tą partią możemy się już żegnać.

18:58 Kubiak przebija się przez blok Vissotto, Vissotto przebija się przez blok Możdżonka. 18:23. Po ataku Bartmana 19.

18:56 Wideoweryfikowaliśmy teraz stopę Dante, ale i to na nic. Kiwka Ziomka również odbija się od ściany, zrezygnowany Andrea prosi o czas. To już jest 17:22.

18:55 Przypadkowo i szczęśliwie zdobyty punkt, ale jest. Tymczasem: Andrzej Wrona na boisku!

embed

18:53 Czas wzięty przez Rezende przynosi efekt, Bartman psuje zagrywkę. Znowu nie możemy kończyć pierwszej akcji, dotykamy siatki, no wszystko źle. 16:10.

18:50 Trener Rezende ustawiał akcję przez 5 minut, zarysował 2 tabliczki, a Brazylijczyk mu wyszedł i zepsuł zagrywkę. Autowego ataku z kontry Dante, też pewnie nie było w planie taktycznym szkoleniowca. Asa serwisowego Bartmana już na pewno! Odrabiamy, 16:17!

18:46 "Nie wszystko nam przychodzi tak łatwo" - stwierdza Wojciech Drzyzga i jest to chyba najbardziej łaskawe określenie dla trzypunktowej przewagi Canarinhos. Doświadczony Dante odbija podwójnie, ale środkowy na czystej siatce jeńców nie bierze. Gramy punkt za punkt, co oznacza, że cały czas tracimy 3 punkty i tracić tyle będziemy na drugiej przerwie technicznej.

18:44 Coś lubi Tomasz Swędrowski wypominać dzisiaj Brazylijczykom metryki. Tymczasem Zbigniew Bartman (26.l) kończy atak na kontrze. 11:13.

18:43 Jak tak dalej pójdzie, Bruno będzie robił takie miny dziwiąc się jak dużo punktów przewagi ma jego zespół. Na szczęście trzymamy atak. O, a teraz nawet zagrywkę, znowu Kypek. 10:12.

18:41 Za każdym razem gdy tylko się trochę rozluźniamy i na przykład idziemy szukać fajnych skrinów do alternatywnej relacji Zczuba , Polacy tracą 3 punkty z rzędu. Przynajmniej skriny fajne.

Zibi Bartman + Okocim

18:38 Czy to jakość mojego streamu jest tak beznadziejna, czy to Vissotto (który właśnie zdobył punkt na 8:7) ma takiego malutkiego koczka samuraj-mała mi na głowie?

18:37 Gramy, nerwowo, niedokładnie, ale Brazylijczycy też się od czasu do czasu gubią. Zibi kończy kontrę, po 7.

18:36 Lucarelli (booyah, napisałyśmy!) nie do zatrzymania, ale już taki Dante zatrzymać się daje. By ratować honor i by nie wyszło, że dał się zablokować, wcześniej przekracza również linię. Kubi psuje zagrywkę, takoż Vissotto. 6:7.

18:35 Vissotto, a w odpowiedzi Bartman, który w ramach cieszynki, śpiewa kolegom piosenki Metaliki.

18:33 Bartman musi się przełamać i pierwszy krok ku temu został już poczyniony. Lucas mógłby się choć raz na środku siatki załamać, a nie. Jest odpowiedź Kubiaka, 3:4.

18:32 Gramy dalej. Początek drugiej partii słaby (nie pytajcie o szczegóły, bo, plansza), ale jest pierwszy punkt zdobyty rękoma Kypka. 1:3.

18:26 I niestety, nie bronimy, setbol. Marcin Możdżonek nie trafia w boisko, przegrywamy pierwszego seta 23:25. To na pewno przez ten Actimel na siatce.

18:25 Ricardo o nazwisko tak długim, że odmawiamy jego napisania, zdobywa 23 punkt dla gości. Możdżonek przedziera się przez taśmę. 22:23.

18:24 Oj niedobrze. Kurek zablokowany, Drzyzga senior po raz kolejny krytykuje rozegranie Ziomka, jakieś propozycje panie Wojciechu? Czas dla AA, 21:22.

18:23 "Zimny Konarski". Ok, zostaje.

18:22 Lucas psuje zagrywkę, Dawid Konarski wchodzi na boisko, popracował trochę w bloku, ale wszystko na nic. 21:21.

18:21 Lipe na boisku! Felipe na zagrywce zapoczątkował długą i piękną wymianę, piękniejszą tym bardziej, że zakończoną skutecznym atakiem Kurka. Ale znowu remis, będzie ostra końcówka.

18:20 Był dwudziesty punkt w powietrzu, ale niestety, tu się poślizgnęliśmy, tam nas zablokowali i remis.

18:19 Błąd komunikacji w zespole Canarinhos, zdenerwowany Rezende wyciąga słuchawkę z ucha i z charakterystycznym gestem jej zjedzenia. A nie, jednak nie, jeszcze nie, na razie będzie tylko czas. 19:18.

18:17 Kiwki Bartmana nie robią wrażenia na Brazylijczykach, jego autowy atak już prędzej (niestety te pozytywne). Nowakowki ratuje nam teraz skórę, bo były 2 punkty straty. A jest remis, po 18.

18:15 Po przerwie punkt zdobywa brodaty środkowy Brazylijczyków. Który okazał się na tyle bezczelny, że puścił nam zagrywkę, której nie przyjęliśmy. Za drugim razem problemów nie było (Kurek), ale odpowiedź Canarinos błyskawiczna (Lucas).

18:13 I znowu atak Możdżonka! Lipe, nie klaszcz. I co, i teraz to my schodzimy na przerwę techniczną z trzema punktami do przodu.

ZBYCHIAŁ WATCH : Kubi otarł sobie łokcia o stanowisko sędziego, Zibi przyszedł podmuchać. Na niewiele się to zdało, bo Michał zepsuł zagrywkę. 15:13.

18:11 Jest punkt Bartmana, jest pojedynczy blok Możdżonka! Siedzący na ławce rezerwowych Felipe Fonteles wpada w konfuzję.

18:10 Brazylia oddaje punkt z zagrywki, ale Dante na siatce już się nie myli. 12:11.

18:09 Kurek psuje zagrywkę, ale cóż, swoje zrobił.

embed

18:08 Kolejna długa akcja, kontry, podbicia, a wszyscy kończą wpadający w Actimel Brazylijczycy. I blok, blok! 11:9!

18:07 Wróciliśmy do gry, Ziomek blokuje i mamy remis. Szkoleniowiec gości prosi o czas, zobaczymy czy świetnie zagrywający Kurek da się rozproszyć.

18:05 Trener Rezende udaje, że wie o co chodzi, sędziowie również, koniec jest taki, że punkt trafia dla nas. Kolejny zdobywamy z kontry rękoma Cichego Pita. Odrabiamy, 8:9.

18:04 Kurek obija ręce w bloku Risotto Vissotto. Ten zdenerwował się na tyle, że w kolejnej akcji uderza w aut. Albo nie, będzie challenge. Można robić challenge w LŚ Ale fajnie!

18:02 I jest blok, brawo! Zibi! Odpowiedź i zaproszenie na przerwę techniczną Brazylijczyków błyskawiczna. 5:8.

18:00 No wreszcie punkt, który wywalczyliśmy sobie sami. Kubiak i 3:6. Mogło być 4, ale Kurek nie kończy ataku po fenomenalnej obronie Ziomka. 3:7.

17:58 Brazylijczycy znowu psują zagrywkę, a Tomasz Swędrowski wyjawia, że firanka na siatce to reklama. No kidding. Podczas gdy my próbowałyśmy rozszyfrować co jest na niej napisane, Brazylijczycy nazdobywali punktów, my rzucamy piłki i zrobiło się znienacka 2:6.

17:57 Krótka Lucasa i zepsuta zagrywka brazylijskiej strony i jeszcze jedna piłka ze środka. 1:2.

17:56 Jedziemy. Zaczynamy od zagrywki Kurka.

17:55 Nowakowski, Kurek, Bartman, Żygadło, Kurek, Zatorski, Możdżonek.

17:54 Szóstki. Najpierw Brazylia, nie będziemy pisać, bo mają trudne nazwiska, a my zaraz będziemy musiały napisać Nowakowski.

17:53 O co chodzi z tą firanką na siatce? Co tam jest napisane? Actimel?

17:51 Felipe Fonteles wygląda jakby miał się zaraz rozpłakać. Najwyraźniej ktoś mu przed chwilą w szatni powiedział, że jednak nie gra dzisiaj dla Polski.

Felipe Fonteles i Marcin MożdżonekFelipe Fonteles i Marcin Możdżonek twitter.com

17:49 Na ekranach tabelki ze składami, tu żadnych zaskoczeń być nie może, od wczorajszego wieczoru wiadomo, że nie zagra Krzysiek Ignaczak. Czekamy na szóstki, ale najpierw: hymny!

17:47 Z dwuminutowym opóźnieniem Polsat zaprosił nas na Torwar, skąd witają Wojciech Drzyzga i Tomasz Swędrowski bezlitośnie przypominający wszystkie klęski Brazylijczyków z zeszłego sezonu i nasze nad nimi zwycięstwa. Oby był to dobry prognostyk.

17:38 Dodatkowo nieodprężona będzie redaktorka redagująca przebywająca aktualnie w miejscu, gdzie diabeł mówi dobranoc połączeniu internetowemu, szykujcie się zatem na częste wizyty planszy. Pamiętacie naszą plansze?

Felipe Fonteles i Marcin Możdżonek

Przywitajcie się z planszą i bądźcie dla niej miłe.

17:30 Witajcie w nowym sezonie reprezentacyjnym! Na dzień dobry wielcy Canarinhos, których jednak od kilku sezonów już się nie boimy i równe boje toczymy. Trener Anastasi obiecuje , że nawet jeśli jego podopieczni dziś przegrają, to po dobrym meczu, bo forma naszych jest wysoka i patrzy na polskich siatkarzy odprężony. Jeśli odprężenie wygląda tak:

embed

To my też jesteśmy odprężone.

Więcej o: