Zaskakująca decyzja Thurnbichlera. Klamka zapadła

Tuż przed konkursem duetów podczas weekendu Pucharu świata w Oberstdorfie trener Thomas Thurnbichler wskazał skład reprezentacji Polski. Szkoleniowiec zaskoczył, ponieważ jednym z zawodników będzie skoczek, który najgorzej zaprezentował się w treningu.

Weekend Pucharu Świata w Oberstdorfie rozpoczął się z opóźnieniem, ponieważ z powodu pogody odwołano czwartkowe treningi i kwalifikacje. W piątek zawodnicy pojawili się na skoczni w ramach pierwszych treningów i tego samego dnia odbędzie się konkurs duetów. Trener Thomas Thurnbichler w ostatniej chwili wskazał skład reprezentacji Polski. 

Zobacz wideo Adamek: Dostałem dobrą ofertę i wróciłem do pracy

Thomas Thurnbichler zaskoczył wyborem. Oto skład Polaków na konkurs duetów

Szkoleniowiec musiał dokonać wyboru na podstawie ostatniego treningu i kompletnie zaskoczył wszystkich kibiców. "W dzisiejszej rywalizacji duetów w ramach PŚ w Oberstdorfie wystąpią Piotr Żyła i Aleksander Zniszczoł" - poinformował oficjalny profil Polskiego Związku Narciarskiego. 

O ile udział Zniszczoła nie może dziwić, bo zajął on szóstą lokatę w sesji treningowej, to wyznaczenie Żyły jest gigantycznym zaskoczeniem. Drugi z Polaków w treningu był najgorszy ze wszystkich Biało-Czerwonych. Po skoku na 155 metrów zajął dopiero 39. miejsce. 

Lepiej od Żyły prezentowali się Kamil Stoch, który skoczył 198,5 metra, dzięki czemu zajął 21. miejsce oraz Dawid Kubacki, któremu skok na 176. metr dał 33. lokatę. Decyzję Thurnbichlera można argumentować tym, że Piotr Żyła uchodzi za całkiem niezłego lotnika i być może skok z ostatniego treningu był tylko wpadką. Szkoleniowiec jednak sporo zaryzykował. 

Zmagania w konkursie duetów rozpoczną się o godzinie 16:30 w piątek 23 lutego. Zawody zostały skrócone do dwóch serii. Zapraszamy do śledzenia relacji tekstowej na Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.