• Link został skopiowany

Walka o triumf w Planica 7 do ostatniego skoku. Wielkie premie nie dla gospodarzy

Stefan Kraft wygrał cykl Planica 7. Austriak zajął trzecie miejsce w niedzielnym konkursie indywidualnym, co pozwoliło mu utrzymać uzyskaną w sobotę pozycję lidera. Najlepszy z Polaków, Piotr Żyła, uplasował się na siódmej pozycji.
Slovenia Ski Jupming World Cup
Fot. Darko Bandic / AP Photo

Przed rozpoczęciem ostatniego konkursu sezonu 2022/2023 Pucharu Świata Kraft miał 24,4 pkt przewagi nad drugim Anze Laniskiem w klasyfikacji generalnej cyklu Planica 7. Po pierwszej serii niedzielnych zawodów liderem był jednak Lanisek, który po skoku na odległość 239,5 metra wyprzedzał Domena Prevca. Trzecie miejsce zajmował Kraft, lądując metr bliżej od Słoweńca i tracąc do niego 2,9 pkt.

Zobacz wideo Niedosyt na koniec MŚ w Planicy. Skoki utrzymały Polskę w światowej czołówce

Kraft zwycięzcą cyklu Planica 7. Piotr Żyła zajął finalnie siódme miejsce

W drugiej serii Kraft skoczył na odległość 235 metrów i dawało mu to drugie miejsce tuż za plecami Timiego Zajca. Domen Prevc nie oddał tak dobrego skoku, osiągając 232 metry i zakończył rywalizację na czwartej pozycji. Lider po pierwszej serii, Anze Lanisek wylądował na 242 metrze, ale nie udało mu się wyprzedzić Timiego Zajca i zajął finalnie drugie miejsce.

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Najlepszym z Polaków podczas niedzielnego konkursu był Piotr Żyła, który zajął 14. miejsce. Kamil Stoch zakończył rywalizację na 15. pozycji, natomiast Paweł Wąsek był 28. Kapitalny skok w drugiej próbie oddał Aleksander Zniszczoł, lądując na odległości 235,5 m i tym samym ustanawiając nowy rekord życiowy. Ostatecznie 29-latek uplasował się na 17. miejscu.

W klasyfikacji generalnej cyklu Planica 7 finalnie zwycięstwo odniósł Stefan Kraft. Drugie miejsce zajął Anze Lanisek, natomiast trzecie Timi Zajc. Najlepszy z Polaków Piotr Żyła uplasował się na siódmym miejscu.

Czołówka klasyfikacji generalnej cyklu Planica 7:

  • 1. Stefan Kraft (Austria) - 1366,8 pkt.
  • 2. Anze Lanisek (Słowenia) - 1352,3 pkt.
  • 3. Timi Zajc (Słowenia) - 1348,9 pkt.
  • 4. Halvor Egner Granerud (Norwegia) - 1300,3 pkt.
  • 5. Domen Prevc (Słowenia) - 1287,8 pkt.
  • 6. Jan Hoerl (Austria) - 1281 pkt
  • 7. Piotr Żyła - 1263,6 pkt. 
  • ...
  • 11. Kamil Stoch (Polska) - 1215,9 pkt
  • 15. Aleksander Zniszczoł (Polska) - 791,2 pkt
  • 22. Paweł Wąsek (Polska) - 807,7 pkt
  • 49. Andrzej Stękała (Polska) 304,5 pkt
  • 61. Jan Habdas (Polska) 130,8 pkt
Więcej o:

WynikiTabela

Terminarz

Komentarze (2)

Walka o triumf w Planica 7 do ostatniego skoku. Wielkie premie nie dla gospodarzy

roziu_roziu
2 lata temu
Kolejne oszustwa.
Zgłoś komentarz

Czy masz pewność, że ten post narusza regulamin?

Wystąpił błąd, spróbuj ponownie za chwilę
Dziękujemy za zgłoszenie

Komentarz został zgłoszony do moderacji

Nadaj nick

Nazwa użytkownika (nick) jest wymagana do oceniania, komentowania oraz korzystania z forum.

Wpisz swój nick
Wystąpił błąd, spróbuj ponownie za chwilę

Użyj od 3 do 30 znaków. Nie używaj polskich znaków, wielkich liter i spacji. Możesz użyć znaków - . _ (minus, kropka, podkreślenie).