Tak wygląda klasyfikacja Pucharu Narodów po drużynówce w Planicy. Polacy bez szans na podium

Polscy skoczkowie zajęli czwarte miejsce w konkursie drużynowym w Planicy. Biało-Czerwoni wyprzedzili Niemców, a całe zawody wygrali Austriacy przed Słoweńcami. To właśnie ci ostatni są na trzecim miejscu w klasyfikacji Pucharu Narodów i bezpośrednio wyprzedzają Biało-Czerwonych.

W sobotni poranek odbyły się przedostatni konkurs indywidualny i ostatni konkurs drużynowy w kończącym się sezonie Pucharu Świata. W jednoseryjnych zawodach wygrał Stefan Kraft, wyprzedzając Anze Laniska i Piotra Żyłę. To oznacza, że z podium w klasyfikacji generalnej PŚ pożegnał się Dawid Kubacki, który został zepchnięty na czwarte miejsce przez Laniska. Przed sobotnim konkursem drużynowym także polscy skoczkowie znajdowali się tuż za podium w klasyfikacji Pucharu Narodów.

Zobacz wideo "Polski Thomas Mueller". Lewandowski wreszcie będzie miał partnera

Dobre skoki Polaków dały im czwarte miejsce w Planicy. Bez zmian w klasyfikacji Pucharu Narodów 

Polscy skoczkowie dobrze zaprezentowali się w pierwszej serii zawodów drużynowych. Po skokach Aleksandra Zniszczoła (219,5 m), Pawła Wąska (204 m), Kamila Stocha (233,5 m) oraz Piotra Żyły (239,5 m) znajdowali się na czwartym miejscu, wyprzedzając Niemców o 42,8 pkt i tracąc 65,2 pkt do trzecich Austriaków. Pierwsze dwa miejsca należały do Słoweńców i Norwegów.

W drugiej serii Polacy potwierdzili dobrą dyspozycję i skakali odpowiednio 221,5 m (Zniszczoł), 207 m (Wąsek), 228,5 m (Stoch) i 226 m (Żyła). To sprawiło, że Biało-Czerwoni zakończyli konkurs na czwartym miejscu, tuż przed Niemcami. Wygrali niespodziewanie Austriacy, którzy odrobili straty po pierwszej serii i znaleźli się przed Słoweńcami i Norwegami.

Po sobotniej drużynówce nie nastąpiły większe przetasowania na szczycie klasyfikacji Pucharu Narodów. Polska pozostaje na czwartym miejscu z dorobkiem 4838 punktów i wyprzedza Niemców. Liderami pozostają Austriacy, a kolejne miejsca na podium należą do Norwegów i Słoweńców. Polska już nie ma szans na doścignięcie Słoweńców.

Więcej takich informacji znajdziesz na Gazeta.pl

Klasyfikacja Pucharu Narodów po konkursie drużynowym w Planicy:

  1. Austria - 6891 punktów,
  2. Norwegia - 5558 punktów,
  3. Słowenia- 5342 punkty,
  4. Polska - 4838 punktów,
  5. Niemcy - 4438 punktów,
  6. Japonia - 1967 punktów,
  7. Szwajcaria - 770 punktów,
  8. Finlandia - 459 punktów,
  9. Włochy - 408 punktów,
  10. USA - 356 punktów.
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.