Polscy skoczkowie rozbili Niemców. Deklasacja. I to wcale nie w skokach narciarskich [WIDEO]

Tuż przed rozpoczęciem rywalizacji w Planicy, reprezentacja Polski w skokach narciarskich zmierzyła się z Niemcami w meczu siatkówki. Górą z tego pojedynku wyszli Biało-Czerwoni. Obu ekipom dopisywały bardzo dobre nastroje. Zagrał nawet Thomas Thurnbichler.

Finałowe zmagania sezonu 2022/23 w Planicy trwają od czwartku. Wówczas odbyły się treningi i kwalifikacje. W piątek z powodu warunków wietrznych skakania nie było, co poskutkowało prawdziwym maratonem w sobotę. W oczekiwaniu na zawody reprezentacje Polski i Niemiec spotkały się w hali... na meczu siatkówki.

Zobacz wideo Fernando Santos poznaje reprezentację. Zaczął od sztormu

Planica. Polska i Niemcy w świetnych nastrojach. Rozegrali wyjątkowy mecz siatkówki

W czasie gdy organizatorzy walczyli z warunkami pogodowymi i podawali kolejne potencjalne godziny startu piątkowego konkursu indywidualnego, ekipy Polski i Niemiec postanowiły wykorzystać przerwy na krótką siatkarską rozgrywkę. Humory nie opuszczały nikogo, co widać na nagraniu zamieszczonym w sieci. 

Piotr Żyła mistrzem świata Piotr Żyła znów jest wielki. I nie żartujmy, że zaskoczył. Dzika radocha i absolutny brak strachu

Polska drużyna okazała się lepsza od Niemców. W jednosetowym meczu padł wynik 25:17. "Na skocznie jedziemy z psychologiczną przewagą" - tak żartobliwie skomentowano starcie na oficjalnym profilu Polskiego Związku Narciarskiego.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

Na nagraniu widać, że grali nie tylko zawodnicy, ale też członkowie sztabów obu ekip. Siatkarskimi umiejętnościami popisywał się m.in. Thomas Thurnbichler.

Kamil Stoch zapisał się w historii Kamil Stoch przeszedł do historii. Gigant. Przekroczył magiczną barierę

Ostatnie skoki w Planicy. O której oglądać finał sezonu na Letalnicy? [TRANSMISJA TV, STREAM ONLINE]

W niedzielę 2 kwietnia skoczkowie narciarscy zakończą rywalizację w najdłuższym sezonie Pucharu Świata w historii. Przypomnijmy, że rozpoczął się on w pierwszy weekend listopada w Wiśle. Zawody finałowe z udziałem najlepszej trzydziestki klasyfikacji generalnej Pucharu Świata rozpoczną się o 10:00. Transmisję przeprowadzą TVN, Eurosport 1 oraz platforma Player.pl. Relacja na żywo także na Sport.pl i w naszej aplikacji.

Więcej o: