Kiedy skoki narciarskie? Oto harmonogram PŚ w Lake Placid [KWALIFIKACJE, KONKURSY]

Kiedy kolejne skoki narciarskie? W miniony weekend zakończyła się rywalizacja skoczków narciarskich w niemieckim Willingen. Zawodnicy zmienili już jednak kontynent i są gotowi, aby rozpocząć skoki w USA. Oto harmonogram zawodów Pucharu Świata w Lake Placid.

Najlepszy w Willingen był lider PŚ Halvor Egner Granerud. Norweg wygrał oba konkursy i wyprzedza Dawida Kubackiego o prawie 300 punktów w klasyfikacji generalnej. Wszyscy zawodnicy są już myślami na innym kontynencie, ponieważ w najbliższy weekend rozpoczną rywalizację w USA. Kiedy wracają skoki narciarskie?

Zobacz wideo Wojciech Szczęsny zostanie zawieszony? Włoski dziennikarz ujawnia

Kiedy skoki narciarskie? Zawodnicy rozpoczynają rywalizację w Lake Placid

Kolejnym przystankiem na mapie tegorocznego Pucharu Świata będzie Lake Placid. Rywalizacja powraca do wsi w stanie Nowy Jork po ponad 33 latach. Na skoczni o rozmiarze 128 metrów zaplanowano dwa konkursy indywidualne oraz nowość - konkurs duetów. Rekord obiektu należy do Norwega Veli-Matti Lindstroma, który w lutym 2002 roku osiągnął odległość 135,5 metra.

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Trener reprezentacji Polski Thomas Thurnbichler zdecydował, że na Puchar Świata w Lake Placid pojedzie sześciu Polaków: Dawid Kubacki, Paweł Wąsek, Piotr Żyła, Jan Habdas, Tomasz Pilch i Aleksander Zniszczoł. W zespole zabrakło oczywiście Kamila Stocha, którego nieobecność wcześniej zapowiadano. Poza nim szkoleniowiec zrezygnował również z Jakuba Wolnego.

Rywalizacja skoczków narciarskich na skoczni w Lake Placid rozpocznie się w piątek, 10 lutego. Odbędą się wtedy dwie sesje treningowe oraz kwalifikacje do konkursu indywidualnego. W sobotę, 11 lutego  o godzinie 15 sesja próbna, natomiast o godzinie 16 rozpoczną się zmagania w konkursie głównym. Kilka godzin później będziemy mieli debiut konkursu duetów. W niedzielę, 12 lutego o godzinie 14:30 skoczków czekają kwalifikacje do drugiego konkursu indywidualnego, który rozpocznie się o godzinie 16:00.

Liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata jest Halvor Egner Granerud z dorobkiem 1516 punktów. Norweg wyprzedza drugiego Kubackiego (1278 pkt) oraz trzeciego Anze Laniska (1083 pkt). 

Kiedy skoki narciarskie w Lake Placid? Oto harmonogram (10-12 lutego):

Piątek (10.02)

  • Trening - 21:00
  • Trening II - 22:00
  • Kwalifikacje do sobotniego konkursu - 23:00

Sobota (11.02)

  • Seria próbna - 15:00
  • Konkurs indywidualny - 16:00
  • Seria próbna - 22:00
  • Konkurs duetów - 23:00

Niedziela (12.02)

  • Kwalifikacje do niedzielnego konkursu - 14:30
  • Konkurs indywidualny - 16:00
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.