Fatalne wieści przed skokami w Willingen. Jest źle, a może być jeszcze gorzej [WIDEO]

Już w piątek 3 lutego w Willingen rozpocznie się dalsza rywalizacja w ramach Pucharu Świata w skokach narciarskich. Przed polskimi skoczkami trudne zadanie, także ze względu na warunki atmosferyczne. Jak poinformował Dominik Formela ze Skijumping.pl, niemieckie miasto "wita wyjątkowo paskudną pogodą". W trakcie zawodów może być jeszcze gorzej.

W poprzedni weekend skoczkowie pierwszy raz w tym sezonie rywalizowali na obiekcie mamucim. Podczas zawodów na Kulm Polacy nie spisali się najlepiej. Najbardziej zadowolony mógł być Piotr Żyła, który zajął czwarte oraz szóste miejsce. Mocno rozczarowany był z pewnością Dawid Kubacki, sklasyfikowany na 10. i 17. pozycji. Gorsza forma sprawiła, że w klasyfikacji generalnej przeskoczył go Halvor Egner Granerud (wygrał oba konkursy).

Zobacz wideo Tak ma wyglądać sztab Santosa w Polsce. PZPN ujawnia szczegóły

Fatalna pogoda w Willingen przed Pucharem Świata w skokach

W najbliższy weekend zawody Pucharu Świata odbędą się w Willingen. Jednak pierwsze prognozy pogodowe nie są obiecujące. W piątek 3 lutego, gdy skoczkowie będą trenować i brać udział w kwalifikacjach, pogoda ma być bardzo trudna. Jak poinformował Dominik Formela ze Skijumping.pl, w Niemczech trwają intensywne opady deszczu, a według map pogodowych freemeteo.pl wiatr ma sięgać nawet 38 km/h. Ma się on jednak nieco zmniejszyć wieczorem.

Jeszcze gorzej prognozuje meteoblue.com, według portalu wiatr ma przekroczyć 39 km/h i zwolnić dopiero po 21:00. Najbardziej optymistyczne dane przedstawia weather.com. Ich zdaniem Do godziny 18:00 wiatr ma sięgać w porywach 31 km/h. Silny wiatr ma wiać także w sobotę i niedzielę. Podmuchy w porywach do 34 km/h mogą utrudnić rywalizację skoczków. 

Na niemieckiej skoczni odbędą się po dwa konkursy indywidualne mężczyzn i kobiet oraz jeden w mikście. W konkursach nie będą brać udziału polskie skoczkinie. Polski Związek Narciarski wyjaśnia, że chodzi o problemy zdrowotne.

Trener kadry Thomas Thurnbichler powołał na zawody w Willingen sześciu zawodników: Dawida Kubackiego, Piotra Żyłę, Kamila Stocha, Pawła Wąska, Jakuba Wolnego oraz Aleksandra Zniszczoła. Na 16:10 zaplanowano konkurs mieszany (w nim nie weźmie udział reprezentacja Polski), a na 18:15 kwalifikacje mężczyzn. Konkurs rozpocznie się w sobotę o godzinie 16:10. W niedzielę o 14:25 kwalifikacje panów do drugiego konkursu, który planowo wystartuje o 16:00.

Harmonogram PŚ w piątek, 3 lutego

  • trening + prolog kobiet - 10:00
  • trening mężczyzn - 12:45
  • konkurs mieszany - 16:10
  • kwalifikacje mężczyzn - 18:15

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Muehlenkopfschanze uchodzi za największą skocznię normalną na świecie, a jej rozmiar to aż 147 metrów. Skoczkowie regularnie przekraczają jednak 150 metrów, co jest rzadkością na skoczniach normalnych. Pierwszym w historii, który przekroczył tę magiczną granicę, był Adam Małysz - 151,5 metra w 2001 roku. Aktualnym rekordzistą jest Klemens Murańka, który poszybował aż na 153 metry.

Relację tekstową z zawodów Pucharu Świata w Willingen będzie można śledzić na Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.