Uwaga, zmiana godziny w programie skoków narciarskich w Kuusamo. Gdzie i o której oglądać?

Po słabszym początku sezonu polscy skoczkowie będą szukali okazji do poprawy. Pierwsza z nich pojawi się w najbliższy weekend w fińskiej kapryśnej pod względem pogody Ruce. Już w piątek doszło do zmian w programie zawodów. Gdzie i kiedy oglądać zmagania biało-czerwonych? Transmisja TV, stream online.

Występy Polaków w Niżnym Tagile na początku sezonu Pucharu Świata pozostawiły wiele do życzenia. Z powodu zakażenia koronawirusem w obu konkursach udziału nie wziął Klemens Murańka. Najlepszy wynik w miniony weekend w Rosji zanotował Kamil Stoch, który awansował z 20 na 5. miejsce. W niedzielę dwukrotny zdobywca Kryształowej Kuli, tak jak Dawid Kubacki, zakończył zmagania na skoczni Aist już w pierwszej serii.

Zobacz wideo Falstart polskich skoczków w Pucharze Świata. Czy są powody do obaw?

PŚ w Ruce. Aleksander Zniszczoł zastąpi Klemensa Murańkę w Finlandii

Klemens Murańka wciąż pozostaje w izolacji w Rosji po zakażeniu koronawirusem. 27-latek przebywa w klinice w Jekaterynburgu. Trener Michal Dolezal zdecydował, że jego zastępca na konkurs w Ruce zostanie wyłoniony przez kilkudniowe zgrupowanie w Falun. Ostatecznie okazało się, że najlepiej wypadł Aleksander Zniszczoł. "Do Finlandii zawodnik uda się razem z trenerem Krzysztofem Miętusem" - poinformował Polski Związek Narciarski.

Więcej treści sportowych znajdziesz na Gazeta.pl

W zeszłym roku polscy skoczkowie mogli zaliczyć zmagania w Ruce do udanych. W pierwszym konkursie na podium znalazł się Piotr Żyła oraz Dawid Kubacki, a do czołowej dziesiątki awansował Klemens Murańka. W drugim konkursie trzecie miejsce zajął Kubacki, a na siódmej pozycji znalazł się Kamil Stoch. Zwycięstwami w Ruce podzielili się Markus Eisenbichler oraz Halvor Egner Granerud.

Nie od dziś wiadomo, że zawody PŚ w Ruce są często przerywane przez niekorzystne warunki atmosferyczne. Na razie prognozy są optymistyczne, ale zmianie ulegała godzina piątkowej sesji treningowej. Uwaga, rozpocznie się ona pół godziny wcześniej, o 14:00 czasu polskiego. Na razie nie wiadomo, czy w związku z tym przesunie się godzina rozpoczęcia kwalifikacji. 

PŚ w Ruce. Program zawodów

piątek, 26 listopada 2021

  • godz. 14:00 - sesja treningowa,
  • godz. 17:10 - kwalifikacje,

sobota, 27 listopada 2021

  • godz. 15:15 - seria próbna,
  • godz. 16:30 - rozpoczęcie konkursu,

niedziela, 28 listopada 2021

  • godz. 14:30 - kwalifikacje,
  • godz. 16:15 - rozpoczęcie konkursu.

PŚ 2021/2022 Gdzie i kiedy oglądać zmagania Polaków w Ruce? Transmisja TV, stream online 

Piątkowe kwalifikacje w Ruce będą dostępne do obejrzenia wyłącznie w Eurosporcie 1 i w usłudze Eurosport Player. Z kolei oba konkursy indywidualne będą transmitowane przez TVN oraz Eurosport 1. Relacje z zawodów w Ruce na żywo w Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Więcej o: