Niepocieszony swoim miejscem Stoch powiedział piękne słowa o Kubackim

- To, co zrobił Dawid, to klękajcie Narody! - mówił Eurosportowi po konkursie w Ga-Pa Kamil Stoch o rekordowym skoku Dawida Kubackiego z drugiej serii. Sam był trochę niepocieszony swoim czwartym miejscem.

Po pierwszej serii piątkowego konkursu Kubacki był na drugiej, a Stoch na trzeciej pozycji. Ostatecznie skoczek z Zębu spadł tuż za podium, a na trzecim miejscu zawody zakończył Piotr Żyła. Kubacki je wygrał, w drugiej serii uzyskał aż 144 metry i poprawił rekord skoczni

Zobacz wideo "Stoch przegrał z własnymi oczekiwaniami, Stękała może dać nam dużo radości"

Stoch skomentował rekord Kubackiego! Co za słowa

- To było bardzo dobre otwarcie tego roku. Super się dzisiaj skakało. Bardzo dobry dzień, bardzo dobre skoki. Co tu dalej mówić? Mogę jedynie dodać, że to, co zrobił Dawid, to klękajcie Narody! - stwierdził Stoch w rozmowie z Eurosportem po drugim konkursie Turnieju Czterech Skoczni w Garmisch-Partenkirchen. 

Co Stoch pokazywał po swoim pierwszym skoku? Co Stoch pokazywał po swoim pierwszym skoku? "Sprzed telewizora nie widać tak, jak z gniazda trenerskiego"

- Może trochę przykre to jest dla mnie, ta czwarta pozycja. No, ale co zrobić? Poza tym jest super, że jakby swoje podium oddaję na rzecz Piotrka. Oczywiście, on sam sobie to podium wywalczył - dodał Stoch. Skoczek stwierdził, że nie do końca wie, co się stało w jego drugim skoku, gdy uzyskał 132 metry. - Wydawało mi się, że wszystko było w porządku, a potem jakby mnie ktoś ściągnął na dół. Nie wiem, czy to odbicie nie było aż tak upłynnione i przez to zabrakło mi w końcówce trochę prędkości, czy to było przez wiatr. Cieszmy się tym Nowym Rokiem! - zakończył Polak. 

Norweskie media zirytowane skokiem Kubackiego. Nie doceniają jego rekordu i nie mogą się pogodzić z porażkąNorweskie media zirytowane skokiem Kubackiego. Nie doceniają jego rekordu i nie mogą się pogodzić z porażką

Stoch wyżej w klasyfikacji 69. TCS od Kubackiego. Obaj walczą o zwycięstwo

Stoch jest wyżej od Kubackiego w aktualnej klasyfikacji generalnej 69. Turnieju Czterech Skoczni. Jest trzeci i traci do lidera Halvora Egnera Graneruda 6,7 punktu. Kubacki ma stratę 8,6 punktu. Siódmy jest Andrzej Stękała, a dziesiąty Piotr Żyła. Kolejne zawody TCS przewidziano na sobotę i niedzielę w Innsbrucku. Pierwszego dnia zaplanowano oficjalne treningi i kwalifikacje, a 3 stycznia odbędzie się konkurs. Relacje na żywo na Sport.pl.

Dawid Kubacki w Garmisch-PartenkirchenKlasyfikacja generalna Turnieju Czterech Skoczni. Wielki awans Kubackiego, ale Stoch jeszcze lepszy!

Więcej o: