Skoki narciarskie. Horngacher znowu miesza w składzie na PŚ w Lahti

Maciej Kot wraca do rywalizacji w Pucharze Świata. Stefan Horngacher na indywidualny trening odesłał za to będącego w słabszej formie Stefana Hulę. W kadrze na PŚ w Lahti pozostał Paweł Wąsek.
Zobacz wideo

Polski Związek Narciarski poinformował, że w składzie polskich skoczków na zawody Pucharu Świata w Lahti dojdzie do jednej zmiany. Na skoczni o punkcie konstrukcyjnym umieszczonym na 116 metrze zobaczymy: Macieja Kota, Pawła Wąska, Kamila Stoch, Piotra Żyłę, Dawida Kubackiego oraz Jakuba Wolnego. Ten pierwszy zastąpi w ekipie Stefana Hulę.

W minionym tygodniu skoczkowie rywalizowali na skoczni do lotów narciarskich w Oberstdorfie. Hula ani razu nie przebrnął kwalifikacji. Maciej Kot w tym czasie trenował indywidualnie. Paweł Wąsek, chociaż podobnie jak Hula nie awansował do żadnego z konkursów w Niemczech, dostał szansę i wystąpi w Lahti. Dla szóstego juniora świata starty w Oberstdorfie były debiutanckimi w lotach. W Finlandii powinno Pawłowi pójść lepiej.

W Lahti w sobotę odbędzie się konkurs drużynowy (16:30), a w niedzielę indywidualny (16:15). Kwalifikacje do niedzielnego konkursu w piątek o 18:00.

Śnieg już nie będzie potrzebny? Najnowsza technologia może uratować skoki

Już wkrótce skocznie narciarskie mogą zmienić swoje oblicze. Jest szansa, że zielony igelit zostanie zastąpiony przez białe maty, które doskonale imitują śnieg. Nowy rodzaj igelitu pozwala na skoki przez 365 dni w roku, a pierwsze obiekty zostały już wyposażone w innowacyjną technologię. Pomysłowi uważnie przygląda się Polski Związek Narciarski.

Więcej o sportach zimowych można przeczytać na Sportsinwinter.pl

Więcej o: