Skoki narciarskie. Paweł Wąsek zostanie w Pucharze Świata? Maciej Maciusiak wybrał skład na USA

Maciej Maciusiak ogłosił kadrę na Puchar Kontynentalny w Iron Mountain. W drużynie nie ma Pawła Wąska. Może to oznaczać, że 19-latek zostanie w Pucharze Świata, a na treningi do Polski uda się Stefan Hula, który trzy raz odpadł w kwalifikacjach przed konkursem lotów w Oberstdorfie.
Zobacz wideo

Skoki narciarskie przenoszą się na inny kontynent. W najbliższy weekend w amerykańskim Iron Mountain odbędą się zawody z cyklu Pucharu Kontynentalnego. Do rywalizacji w tych konkursach trener kadry B – Maciej Maciusiak – wyznaczył czwórkę zawodników: Aleksandra Zniszczoła, Andrzeja Stękałę, Przemysława Kantykę oraz Klemensa Murańkę

W USA zostaną rozegrane trzy konkursy indywidualne, które poprzedzi seria próbna. Wraz z naszymi skoczkami wybiorą się również trener Maciej Maciusiak wraz z asystentem – Daniel Kwiatkowski i Radek Žídek, fizjoterapeuta Michał Górny oraz serwismen Kamil Skrobot. Obiekt w Iron Mountain ma punkt HS usytuowany na 133 metrze, a punkt K na 120 metrze. Rekordzistą skoczni jest Stefan Turnbichler, który w 2009 roku poleciał aż na 143,5 metra.

Do USA nie leci Paweł Wąsek, może to oznaczać, że Stefan Horngacher znowu powoła młodego skoczka na zawody Pucharu Świata. Być może na treningi do Polski wróci Stefan Hula, który na mamucie w Oberstdorfie miał spore problemy. Wiele wskazuje również na to, że do Lahti poleci Maciej Kot, który z kolei odpuścił weekend lotów.

Program zawodów: 

  • 08.02.2019, piątek
  • – 18:00 – oficjalny trening
  • – 20:00 – pierwsza seria konkursowa 09.02.2019, sobota
  • – 18:00 – seria próbna
  • – 20:00 – pierwsza seria konkursowa 
  • 10.02.2019, niedziela
  • – 18:00 – seria próbna
  • – 20:00 – pierwsza seria konkursowa

Stefan Horngacher zostanie w Polsce? Oferta Polski przebija niemiecką

Stefan Horngacher jeszcze nie podjął ostatecznej decyzji. Ostatnie wywiady pokazują, że bliżej mu do Niemiec, ale oferta Polski może okazać się bardziej korzystna. Wbrew plotkom krążącym po Internecie, żona Horngachera wolałaby, żeby ten pracował w Polsce.

Więcej o: