Skoki narciarskie. Wiatr uniemożliwi przeprowadzenie mistrzostw Polski?

Silny wiatr i opady śniegu mogą uniemożliwić przeprowadzenie mistrzostw Polski w skokach narciarskich. Pierwsza seria zaplanowana została na godz. 14.45.
Zobacz wideo

Konkurs, który ma odbyć się na Wielkiej Krokwi w Zakopanem, jest dla naszych skoczków próbą generalną przed 67. Turniejem Czterech Skoczni, który w sobotę rozpocznie się w Oberstdorfie. Na niemiecko-austriackie zawody pojadą startujący w MP Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Stefan Hula, Maciej Kot, Jakub Wolny oraz Aleksander Zniszczoł.

Na środowym konkursie w Zakopanem zabraknie jednak skoczków z kadry B, którzy w ten dzień oraz w czwartek wystartują w Pucharze Kontynentalnym w Engelbergu. Tymi zawodnikami są: Klemens Murańka, Tomasz Pilch, Przemysław Kantyka, Andrzej Stękała i Paweł Wąsek.

Niestety, nie jest wcale pewne, że mistrzostwa Polski w ogóle się odbędą. Wiemy natomiast, że pogoda może sprawić zawodnikom ogromne problemy. Według meteorologów w porze konkursu średnia siła wiatru ma wynosić 4 m/s. W porywach może on jednak osiągać od 7 do nawet 11 m/s. Do tego prognozowane są opady śniegu. Wiadomo więc, że o przeprowadzenie zawodów będzie bardzo trudno.

Pierwsze seria konkursu o mistrzostwo Polski na Wielkiej Krokwi w Zakopanem zaplanowana jest na godz. 14.45. Relacja na żywo na Sport.pl.

Więcej o: