Ryoyu Kobayashi zdradził sekret swoich świetnych skoków

Ryoyu Kobayashi w tym sezonie Pucharu Świata imponuje formą. W rozmowie z japońskimi dziennikarzami skoczek zdradził, co wpłynęło na jego wysoką dyspozycję.
Zobacz wideo

Cztery zwycięstwa w siedmiu konkursach - takiego rozpoczęcia sezonu przez Ryoyu Kobayashiego mało kto się spodziewał. Co sprawiło, że młody Japończyk zaczął skakać tak dobrze? - Obniżenie pozycji całego ciała i znalezienie prawidłowego środka ciężkości w momencie najazdu na próg skoczni - zdradził zawodnik w rozmowie z japońskimi mediami. – Dobry dojazd to 80 procent podstawy dobrego skoku - dodał.

Kobayashi faworytem TCS

Po czterech wygranych konkursach, które dały Kobayashiemu pierwsze miejsce w klasyfikacji ogólnej Pucharu Świata (przed Piotrem Żyłą i Kamilem Stochem), Japończyk jest jednym z największych faworytów do wygrania zbliżającego się Turnieju Czterech Skoczni. - Chce, aby o Japonii zrobiło się głośno - zapowiada 22-latek, pytany o cele na TCS. Jeśli młodszy z braci Kobayashi [w Pucharze Świata udział bierze również Junshiro] wygrałby prestiżowy turniej, zrobiłby to, jako drugi reprezentant Japonii w historii. W 1998 roku tej sztuki dokonał bowiem Kazuyoshi Funaki. W TCS jednym z największych rywali Kobayashiego będzie Kamil Stoch. Reprezentant Polski nominowany w plebiscycie Ikony Sportu 2018, podobnie jak trener polskich skoczków, Stefan Horngacher. O tym, kto wygra plebiscyt możecie zdecydować sami TUTAJ. Głosowanie trwa do 7 stycznia.

Ikona Sportu 2018 czytelników Sport.pl to:
Adam Bielecki i Denis Urubko
9%
Bartosz Kurek
25%
Michał Kubiak
5%
Vital Heynen
3%
Kamil Stoch
17%
Stefan Horngacher
3%
Robert Lewandowski
4%
Robert Kubica
13%
Andrzej Bargiel
3%
Justyna Święty-Ersetic
5%
Michał Haratyk
0%
Adam Kszczot
2%
Wojciech Nowicki
0%
Anita Włodarczyk
3%
A. Kobus-Zawojska, M. Springwald, M. Wieliczko i K. Zillmann
0%
Reprezentacja Polski w amp futbolu
8%
Więcej o: